Styl życia

Superbohater na rowerze. "Jeśli widzę jakąś nieprawidłowość, to jako obywatel powinienem zareagować"

Styl życia

Wojciech Galeński na co dzień pracuje jako kierowca autobusu. Po godzinach spełnia obywatelski obowiązek - walczy ze źle parkującymi kierowcami. Co kryje się za jego misją?

Walka z kierowcami

Wojciech Galeński jest mężem, ojcem, kierowcą i porządnym obywatelem. Upomina kierowców, którzy stają na ścieżkach rowerowych lub parkują w niedozwolonych miejscach, utrudniając ruch.

- Nie chciałbym mówić, że jestem superbohaterem. Uważam, że robię coś niestandardowego. Taki mam charakter. Robię coś, co jest potrzebne w tym społeczeństwie. Gdzieś jakieś mleko się rozlało i ktoś to musi posprzątać – wyjaśnił.

- Są potrzebni tzw. społecznicy, którzy przyjmą na siebie to wiadro pomyj. Uważani są za konfidentów czy donosicieli, natomiast ja uważam, że to jest postawa społeczna. Jeśli widzę jakąś nieprawidłowość, to jako obywatel powinienem zareagować – dodał Wojciech Galeński.

Wojciech Galeński i jego "Samochodoza"

Gdy zwraca uwagę kierowcom, nieraz nasłucha się niemiłych rzeczy. Jedni rzucają mięsem, a drudzy robią się agresywni. Są i tacy, którzy gratulują obywatelskiej postawy. Mężczyzna bowiem nagrywa swoje "interwencje", po czym publikuje je w Internecie. Jego kanał "Samochodoza" obserwuje prawie 40 tys. osób. Na ten pomysł wpadł, gdy kierujący dosłownie rozwalili chodnik i trawnik, którym codziennie chodził.

- Wtedy postanowiłem coś z tym zrobić. Tam nagrałem pierwsze filmy, które stały się popularne – opowiadał. Zobacz pana Wojciecha w akcji w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Autyzm u dzieci. "4 razy częściej jest diagnozowany u chłopców niż u dziewczynek"

Pomoc sąsiedzka. Jak Polacy wspierają się w pandemii?

Mentorka "Projektu Lady" o pomocy: "Mogłabym podjąć próbę uratowania tych INNYCH, ale szkoda mocy"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Bartek Dajnowski

Pozostałe wiadomości