Newsy

9-letni chłopiec za kierownicą. Wiózł mamę i młodszego brata

Policja, samochód

Gwengoat/Getty Images

Newsy

9-letni chłopiec za kierownicą. Wiózł mamę i młodszego brata

Policja, samochód

Gwengoat/Getty Images

W miejscowości Góra policjanci zatrzymali samochód prowadzony przez 9-letniego chłopca. W pojeździe był także jego 6-letni brat oraz matka dzieci. Wobec kobiety został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Głogowie.

Policjanci zatrzymali pojazd, który prowadził 9-latek

Nietypowo jadący ulicami Góry samochód zauważyli w sobotę funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. Nie byli jednak w stanie dostrzec jego kierowcy. O zdarzeniu powiadomili policję.

- Kierowca pojazdu nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, przekraczał oś jezdni, poruszał się tzw. zygzakiem. Pojazd ten stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na miejscu niezwłocznie pojawili się policjanci, którzy otrzymując zgłoszenie przypuszczali, że kierujący może być nietrzeźwy – przekazała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji

Wniosek o ukaranie matki

Po zatrzymaniu auta okazało się, że za kierownicą siedział 9-letni chłopiec, a jego pasażerami byli jego 6-letni brat oraz matka chłopców. Jak dodała asp. Pieprzycka, samochód nie spełniał także warunków technicznych, dlatego policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny.

Udostępnienie pojazdu 9-latkowi, który nie ma zdolności psychicznej oraz fizycznej do prowadzenia samochodu na drodze publicznej jest wykroczeniem. - Wobec kobiety za popełniony czyn został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Głogowie – podała policjantka.

Zobacz wideo: Areszt tymczasowy dla kierowcy podejrzewanego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło 11-miesięczne niemowlę:

Zobacz także: 

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
79
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0