Styl życia

Syn polskich imigrantów na liście najbogatszych ludzi świata

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Miliarder z polskimi korzeniami podbija świat
Miliarder z polskimi korzeniami podbija światDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Sebastian Siemiątkowski dla wielu osób stanowi niekwestionowany wzór do naśladowania. Syn polskich imigrantów w Szwecji dzięki ponadprzeciętnym ambicjom i ciężkiej pracy trafił na listę najbogatszych ludzi świata, a założona przez niego firma wyceniana jest na ponad 45 miliardów dolarów. W Dzień Dobry TVN miliarder polskiego pochodzenia opowiedział o swojej drodze do sukcesu i planach na najbliższą przyszłość.

Sebastian Siemiątkowski - szwedzki miliarder polskiego pochodzenia

Sebastian Siemiątkowski w wieku zaledwie 23 lat założył firmę płatnościową, która okazała się przepustką do wielkiego sukcesu. Nazwisko szwedzkiego finansisty jakiś czas temu trafiło na listę najbogatszych ludzi na świecie, a jego majątek wyceniany jest na ponad 2,5 miliardów dolarów. Ambitny biznesmen przyszedł na świat w Szwecji i jako syn polskich imigrantów już od najmłodszych lat marzył o nieprzeciętnych wyzwaniach zawodowych.

- Jak moi rodzice zdecydowali się zostawić Polskę, to była bardzo trudna decyzja. To były początki lat 80. XX wieku, po prostu nie widzieli możliwości na normalne życie (...). Jak się potem wychowywałem w Szwecji, w jakimś sensie czułem to, że moi rodzice zostawili krewnych, zostawili swoich najlepszych przyjaciół, zostawili kraj, który rozumieli. Chciałem to wszystko w jakimś sensie naprawić (...). Chciałem po prostu stworzyć lepsze życie. Miałem marzenie jako dzieciak, że wszystko będzie dobrze, jeżeli tylko ekonomicznie nam się polepszy - przyznał Sebastian Siemiątkowski. Dodał też, że po przyjeździe do Skandynawii jego bliscy nie zdecydowali się zmienić nazwiska i mieli ku temu ważne powody.

- Mój tata był bardzo dumnym Polakiem i w mojej rodzinie było dużo dumy z polskiej historii. Moja babcia walczyła w powstaniu warszawskim - zdradził miliarder.

Sebastian Siemiątkowski o karierze i planach

Sebastian Siemiątkowski może poszczycić się wieloma osiągnięciami. Firma specjalizująca się w odroczonych płatnościach przyniosła mu niekwestionowany sukces oraz zapewniła niepowtarzalną możliwość współpracy z uznanymi markami i milionami zadowolonych klientów. Dla ambitnego finansisty to swoista zachęta do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom zawodowym.

- Działamy w 40 krajach (...). Jest duża możliwość, żeby zmienić tę branżę na coś lepszego dla ludzi. Pomóc ludziom w ich finansach (...). Chcę to dalej robić - zapewnił miliarder.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości