Bill Gates kończy 66 lat. "To nie jest przykład miliardera, który skończył wiele kierunków studiów"

Co nowego w świecie gwiazd?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Bill Gates to jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Jego imperium warte jest setki miliardów dolarów. Nie każdy jednak wie, że biznesmen, który świętuje właśnie 66. urodziny, nie może pochwalić się wybitnym wykształceniem ani nawet znajomością języków obcych. W życiu postawił na rozwój firmy.
Bill Gates - jak doszedł do fortuny?

Według różnych źródeł, majątek Billa Gatesa jest wart od 130 mld do 146 mld. Magazyn "Business Insider" wyliczył, że gdyby dziennie rozdawał milion dolarów, mógłby to robić przez 400 lat. Co więcej, jest tak bogaty, że co sekundę zarabia ponad 11 tysięcy złotych.

- Bill Gates rzucił Harvard. To nie jest przykład miliardera, który skończył wiele kierunków studiów i dlatego zdobył pieniądze. Rzucił szkołę i zaczął zajmować się Microsoftem. Bill Gates nie mówi także w żadnym innym języku niż angielski - powiedziała w Dzień Dobry TVN nasza reporterka Sandra Hajduk.

Bill i Melinda Gates - kulisy rozwodu

Ostatnio w mediach głośno jest o życiu prywatnym Billa Gatesa. Wraz z żoną Melindą Gates postanowili się rozwieść. Para podjęła decyzję o zakończeniu trwającego 27 lat małżeństwa.

Poznali się w 1987 roku. Bill Gates był już wtedy współzałożycielem Microsoftu, Melinda natomiast pracowała jako menedżer. Ich związek rozpoczął się od pewnej kolacji, gdzie posadzono ich obok siebie. Małżeństwem zostali w 1994 roku. Wspólnie wychowali trójkę dzieci.

Mimo że para postanowiła zakończyć swój związek, to dalej będą ze sobą współpracować. Małżeństwo założyło bowiem fundację, które pomaga najbardziej potrzebującym. W minionym roku bardzo zaangażowali się w walkę z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Sandra Hajduk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości