Styl życia

Regaty na Wiśle - zawodowcy i amatorzy zawalczyli o Puchar Prezydenta Warszawy

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Bianka Zalewska
Regaty w centrum miasta

W czerwcowy weekend w stolicy odbyły się dwudniowe Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy. Uczestnicy o zwycięstwo walczyli głównie na jachtach klasy Omega. Jak przebiegało wydarzenie?

Regaty po Wiśle

Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy przyciągnęły sporo zainteresowanych. W rywalizacji 4 i 5 czerwca wzięło udział 35 żeglarskich załóg, zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich. Łącznie odbyło się 14 wyścigów.

Najmłodszy uczestnik miał 8 lat, najstarszy miał 80 lat więcej. Załogi były rodzinne, mieszane. Wśród nich było kilkanaście tytułów mistrzów świata, Europy, zawodowi żeglarze, ale także i miłośnicy żagli tj. Szymon Majewski – powiedział Kasper Orkisz, komandor regat.

 Omega – historyczna żaglówka 

Tegoroczne regaty były wyjątkowe także ze względu na 80. Rocznicę zbudowania kultowej żaglówki Omega. Ta powstała w trakcie II wojny światowej, a za projekt odpowiada Juliusz Sieradzki.

- To jest omega słomkowa, zbudowana z drewnianych elementów. Jej konstruktorem jest Juliusz Sieradzki. Została zbudowana w Warszawie w trakcie okupacji. W 1942 roku  wspierała powstańców. Armia krajowa miała 10 sztuk Omeg – dodał Kasper Orkisz, komandor regat.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Bianka Zalewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości