regaty

  regaty

  Karaiby to raj dla żeglarzy. To tutaj u wybrzeży małej wyspy Saint-Martin ścigają się najszybsi żeglarze z całego świata, wśród nich także polska załoga pod dowództwem Mateusza Kusznierewicza. Jacht, na jakim ściga się załoga, jest najszybszą łódką świata, która kosztuje, bagatela półtora miliona euro! Pod pokład zabrał nas Piotr Kraśko. Co jest podczas regat najważniejsze? Jaką rolę sternik załogi Mateusz Kusznierewicz przydzielił Piotrowi? :)

  O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiada z Gdyni. Nasz prezenter spotkał się tam z największą żeglarską drużyną kobiet w Polsce. Jak wyglądają przygotowania do regat? I czy Bartek finalnie zaciągnął się na pokład ich żaglówki? Oby tylko wrócił z rejsu na jutrzejszy program ;)

  Na Malcie odbyły się jedne z największych regat na świecie. Do załogi reprezentującej Polskę dostał się reporter Dzień Dobry TVN Adam Kasprzyk. Co sprawiło mu najwięcej trudności? Dlaczego miał tak duży problem z postawieniem grota? I czy do startu udało mu się opanować terminologię żeglarską?

  A teraz zabierzemy Was w podróż na Majorkę. Nie będziecie jednak leżeć na plaży... tylko weźmiecie udział, razem z najlepszymi na świecie żeglarzami, w regatach o Puchar Króla Hiszpanii.

  O odwadze, adrenalinie i samotności, Bartek Jędrzejak rozmawiał ze startującym w samotniczych regatach kapitanem Zbigniewem Gutkowskim. Czy nie przeraża go samotność i, czy w czasie rejsu żeglarz ma czas na czytanie książek?