Porady

„Wojownicy jednookiej” – lekcje z samoakceptacji

Porady

Aktualizacja:

Aneta Mazur w wieku 6 lat straciła oko. Dziś prowadzi bloga, grupę na Facebooku oraz spotkania z młodymi ludźmi, na których uczy ich samoakceptacji. O swoim życiu, projektach i zajęciach z uczniami opowiedziała w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Droga do samoakceptacji bywa niezwykle długa i trudna, jednak są ludzie którzy swoją historią inspirują innych do zmiany nastawienia. Do takich osób można zaliczyć Anetę Mazur, która w dzieciństwie uległa poważnemu wypadkowi, a teraz łamie stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych oraz uczy młodzież jak zaakceptować i doceniać zarówno samych siebie, jak i swoje otoczenie oraz pomimo ograniczeń zrealizować swoje plany i marzenia.

Rozmowy z uczniami

„Tour of school” to projekt spotkań z uczniami prowadzony przez Anetę Mazur od 2018 roku, czyli od czasu premiery jej książki „Jednooka wojowniczka”. Podczas wizyt w szkołach opowiada o swoim wypadku, refleksjach i doświadczeniach, które były jego konsekwencją. Poprzez swoją historię udaje jej się nawiązać bliskie relacje z młodzieżą, dzięki czemu uczy ich samoakceptacji i pomaga poradzić sobie z nękającymi ich problemami. Jej blog oraz grupa na Facebooku - „Wojownicy jednookiej” umożliwiają jej bezpośredni kontakt nie tylko z uczniami, ale i z rodzicami dzieci jednoocznych, którzy starają się lepiej zrozumieć sytuację swoich dzieci.

Zobacz też:

Rencista z porażeniem mózgowym prowadzi najmodniejszy warzywniak w Olsztynie. Róbcie u niego zakupy!

Miłosz Krawczyk stworzył wózek inwalidzki do zadań specjalnych!

Przesądy w ciąży. Czy warto w nie wierzyć?

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości