Kupujesz w sklepie wędlinę? Koniecznie zwróć na to uwagę

Jak kupować wędlinę?
Wędlina i ser. Paczkowane czy na wagę?
Źródło: Dzień Dobry TVN
W sklepach mamy ogromny wybór produktów. Jeśli kupujemy wędlinę, to możemy wybrać tę zapakowaną i pokrojoną lub bez opakowania w jednym kawałku. Czym się do siebie różnią? Jak należy ją przechowywać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Katarzyna Bosacka, dziennikarka, specjalistka od zakupów i praw konsumenckich.

Jak kupować wędlinę?

O tym, czy kupić wędlinę pokrojoną i zapakowaną, czy w kawałku powinniśmy zdecydować dopiero po sprawdzeniu składów każdej z nich. - Jeśli chcemy kupić wędlinę na wagę, musimy sprawdzić kilka rzeczy. Skład przede wszystkim, sprzedawca według prawa musi nam ten skład pokazać. To jest jego obowiązek. Ludzie mają różne alergie, mają różne przypadłości, nie mogą jeść różnych rzeczy, dlatego ten skład jest bardzo ważny - powiedziała w Dzień Dobry TVN Katarzyna Bosacka, dziennikarka, specjalistka od zakupów i praw konsumenckich.

Poza składem trzeba sprawdzić cenę wędliny za kilogram oraz to, czy jest świeża. - Zdarza się taki sklep, gdzie są wędliny na wagę i one są takie obeschnięte, lekko szare, widać, że ruchu nie ma, mały wybór, tam na pewno nie kupujemy, tam lepiej kupić wędlinę paczkowaną - tłumaczyła dziennikarka.

W czym przechowywać wędlinę?

Jeśli chcemy kupić wędlinę "na zaś", czyli żeby dłużej nam poleżała, to znacznie lepiej jest wybrać tę paczkowaną. Dzięki temu wiemy, kiedy kończy się jej termin przydatności do spożycia. - Wędlinę na wagę musimy spożyć w ciągu kilku dni - podkreśliła.

Trzeba podkreślić, że plastik nie jest obojętny dla żywności. Badania pokazują, że obecne w nim substancje mogą przenikać do jedzenia. - Więc jeśli tylko możemy, to lepiej przełożyć - dodała. Najlepiej do szklanego pojemnika.

Co więcej, nie powinniśmy palować kanapek do szkoły, do pracy czy na podróż. Znacznie lepiej sprawdzi się np. woskowijka. Jest ona wykonana z wosku pszczelego. Można z niej korzystać wielokrotnie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla