Styl życia

"Pamiętam" - książka, dzięki której wrócimy do lat dziewięćdziesiątych

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Lata 90. to były czasy, teraz nie ma czasów

Piotr Stankiewicz napisał książkę "Pamiętam", która zawiera zbiór czasem bolesnych, czasem miłych i wstydliwych, a czasem zabawnych wspomnień autora. Niemal każdy czytelnik – dziecko i rodzic dorastający u schyłku PRL-u znajdzie w niej choć cząstkę siebie.

Lata 90. - co zapamiętaliśmy?

Piotr Stankiewicz w książce "Pamiętam" opisuje momenty, które gdzieś nam umknęły oraz takie, które wydają nam się niewarte uwagi. Jednak kiedy sobie o nich przypomnimy, zachęcają nas do kolejnych wspomnień z tamtego okresu.

- Książka aktywizuje rzeczy, których wydawało się, że nawet nie pamiętamy. Przykład z ołówkiem wciskanym w gumkę, każdy to robił w szkole, ale nie pamiętamy, bo jesteśmy zajęci dorosłym życiem - powiedział autor.

Z perspektywy czasu wiele zachowań, które wówczas były normą, są niedopuszczalne.

Wspomnienie lat 90'

Piotr Stankiewicz wspomnień, które opisał w swojej książce szukał przede wszystkim we własnej pamięci. Jedne aktywizowały kolejne. Była to też niezwykle emocjonalna podróż po niekiedy przykrych wydarzeniach.

- Książka tak naprawdę nie jest sentymentalna. Natomiast jest optymistyczna. Pokazuje, że przeszliśmy przez całą masę rzeczy, być może w następnym pokoleniu nie musimy tych błędów powtarzać. Czegoś się nauczyliśmy jako społeczeństwo i jako jednostki - podsumował autor.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości