Styl życia

"Pamiętam" - książka, dzięki której wrócimy do lat dziewięćdziesiątych

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Lata 90. to były czasy, teraz nie ma czasów
Dzień Dobry TVNLata 90. to były czasy, teraz nie ma czasów

Piotr Stankiewicz napisał książkę "Pamiętam", która zawiera zbiór czasem bolesnych, czasem miłych i wstydliwych, a czasem zabawnych wspomnień autora. Niemal każdy czytelnik – dziecko i rodzic dorastający u schyłku PRL-u znajdzie w niej choć cząstkę siebie.

Lata 90. - co zapamiętaliśmy?

Piotr Stankiewicz w książce "Pamiętam" opisuje momenty, które gdzieś nam umknęły oraz takie, które wydają nam się niewarte uwagi. Jednak kiedy sobie o nich przypomnimy, zachęcają nas do kolejnych wspomnień z tamtego okresu.

- Książka aktywizuje rzeczy, których wydawało się, że nawet nie pamiętamy. Przykład z ołówkiem wciskanym w gumkę, każdy to robił w szkole, ale nie pamiętamy, bo jesteśmy zajęci dorosłym życiem - powiedział autor.

Z perspektywy czasu wiele zachowań, które wówczas były normą, są niedopuszczalne.

Wspomnienie lat 90'

Piotr Stankiewicz wspomnień, które opisał w swojej książce szukał przede wszystkim we własnej pamięci. Jedne aktywizowały kolejne. Była to też niezwykle emocjonalna podróż po niekiedy przykrych wydarzeniach.

- Książka tak naprawdę nie jest sentymentalna. Natomiast jest optymistyczna. Pokazuje, że przeszliśmy przez całą masę rzeczy, być może w następnym pokoleniu nie musimy tych błędów powtarzać. Czegoś się nauczyliśmy jako społeczeństwo i jako jednostki - podsumował autor.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości