Styl życia

Muzeum Odry na wodzie. "Ostatnio mniej szanujemy rzeki przez urbanizację miast"

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Piotr Wojtasik
Płynie ogromny dom na wodzie… to muzeum Odry
Płynie ogromny dom na wodzie… to muzeum Odry Dzień Dobry TVN
wideo 2/5
Dzień Dobry TVNPłynie ogromny dom na wodzie… to muzeum Odry

Muzeum Odry na wodzie, którego pomysłodawcą jest Kamil Zaremba, to miejsce odwołujące się do dziedzictwa wrocławskiego węzła wodnego. Dlaczego ośrodek tak chętnie przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych?

Muzeum Odry we Wrocławiu

Nasz reporter Piotr Wojtasik odwiedził z kamerą Muzeum Odry we Wrocławiu. - Tutaj jest ośrodek edukacyjny, który ma 14 warsztatów. Mamy np. akademię węzłów, ceramikę - wszystko, co można robić dłońmi. Prowadzimy tutaj projekty edukacyjne - opowiada pomysłodawca, Kamil Zaremba.

Muzeum skupia się na edukacji dotyczącej ekosystemów rzecznych. - Staraliśmy się zbudować coś, co pokaże walory rzeki - jak o nią dbać, szanować w mieście, bo ostatnio troszkę mniej szanujemy rzeki przed urbanizację miast - tłumaczy pomysłodawca. - Staramy się odwoływać do historii, edukacji, ekologii, do dziedzictwa wrocławskiego węzła wodnego - dodaje.

Muzeum na wodzie - Wrocław

Podczas wizyty w ośrodku można jednocześnie zrelaksować się i zadbać o środowisko. Odwiedzający mają możliwość popływania na kajaku, a dzięki specjalnym kijkom mogą w tym czasie również usuwać śmieci z rzeki. - Dajemy worki na śmierci, a druga godzina pływania jest gratis. Chodzi o to, żeby sprzątać codziennie - podkreśla Kamil Zaremba.

Płynąc rzeką możemy, zaobserwować wyjątkowy ekosystem Oławy. - Mamy tutaj kilkanaście gatunków ptaków, bardzo wiele roślin, które występują tylko tutaj, na ujściu rzeki Oławy - podsumowuje pomysłodawca ośrodka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości