Mistrzowie Polski U21 w tańcach latynoamerykańskich. Czy pasja będzie ich sposobem na życie?

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Międzynarodowy Dzień Tańca z Mistrzami Polski + występ
Międzynarodowy Dzień Tańca z Mistrzami Polski + występDzień Dobry TVN
wideo 2/10

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji w studiu Dzień Dobry TVN pojawili się Mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich w kategorii "młodzież starsza". Czy taniec będzie ich sposobem na życie?

Międzynarodowy Dzień Tańca z Mistrzami Polski

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, studio Dzień Dobry TVN odwiedzili świeżo upieczeni Mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich w kategorii "młodzież starsza" (u21). Marysia i Tomek zdobyli pierwsze miejsce na zawodach w Koninie. Jednak para nie zamierza spoczywać na laurach i już przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w październiku w Elblągu.

Na co sędziowie zwracają uwagę podczas oceniania par tanecznych? - Wydaje mi się, że technika jest bardzo ważna, prezentacja, partnerowanie sobie nawzajem. Mnie się wydaję, że bardzo ważny jest pozytywny odbiór i wrażenie łatwości, ale żeby było to bardzo naturalne - wyjaśnia tancerka.

Mistrzowie Polski U21 w tańcach latynoamerykańskich

Ile układów musi wykonać para? Okazuje się, że na Mistrzostwach Polski w Koninie Marysia i Tomek zatańczyli ich aż 20. - W jednej rundzie mamy do zatańczenia 5 tańców w jednym stylu i mamy 4 rundy - tłumaczy tancerz. To ile razy się tańczy, zależy jednak od liczby uczestników – im więcej, tym więcej rund, eliminacji. Bywały turnieje, na których występowali ponad 40 razy.

Który z tańców latynoamerykańskich sprawia im największą trudność? - Samba. Jest bardzo dużo akcji i jest szybka - opowiada tancerz. - Jest też tańcem, który tańczy się w kole, nie w miejscu (...) kondycyjnie to jest dla nas bardzo ciężki taniec - dodaje Marysia.

Czy taniec będzie w przyszłości też ich sposobem na życie? - Fajnie by było, gdyby nasza pasja stała się naszą pracą zawodową - podsumował Tomek.

Zobacz występ taneczny Marysi i Tomka w materiale video. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący: