Styl życia

Andrzej Pągowski i jego nowego spojrzenie na filmy Wajdy. "Czuje coś więcej niż historia"

Styl życia

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Łukasz Kowalski
„Wajda na nowo”
„Wajda na nowo”Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Andrzej Pągowski stworzył kolekcję 60. nowych plakatów do filmów Andrzeja Wajdy. Wystawa "Wajda na nowo" to niezwykła podróż po dorobku jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów. Prezentowane na wystawie grafiki to niezwykła dokumentacja współpracy dwóch wyjątkowych twórców.

"Wajda na nowo"

Andrzej Pągowski osobiście otworzył wystawę swoich dzieł w warszawskim "Promie kultury". Grafik nawiązał do wykształcenia reżysera, który studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

- Może powiem herezję, ale jego chyba najbardziej cieszył obraz w filmach które tworzył - zdradził Pągowski. - Ta słynna anegdota: "zobacz, jak pięknie te konie idą, a przyjdą aktorzy i to wszystko popsują". Wszędzie widział malowanie. Spędziłem z nim masę czasu na planie, zawsze coś szkicował w swoim notesiku. Zawsze myślał obrazem - dodał.

Wystawa Andrzeja Pągowskiego

Warszawska wystawa plakatów Andrzeja Pągowskiego przyciągnęła tłumy wielbicieli twórczości grafika i reżysera. Wśród gości można było wypatrzeć: Irenę Santor, Małgorzatę Potocką, Mateusza Banasiuka, Rafała Zawieruchę, czy Alana Starskiego.

- Pągowski czuje coś więcej niż historia - powiedziała aktorka Małgorzata Potocka. - Zrobienie dobrej grafiki to jest jedna sprawa i to potrafi bardzo wielu grafików i plakacistów na świecie. Ale wydobyć emocje, które sprawiają, że się zatrzymujesz i to tobą rusza: chapeau bas - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Wystawa potrwa do 27 maja. Wstęp wolny.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości