grafika

  grafika

  Zmniejszanie zdjęć i obrazów przydaje nam się w wielu sytuacjach. Jeśli chcemy umieścić dany obraz na portalu społecznościowym albo zamieścić zdjęcie w internetowym kreatorze CV, często musimy je wcześniej zmniejszyć. Na szczęście proces zmniejszania zdjęć jest niezwykle prosty i szybki. Przedstawiamy sposoby, jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia.

  - Kultura i sztuka potrzebują wolności i niezależności. Wtedy powstają najlepsze dzieła. Ograniczenia, zakazy i cenzura niszczą sztukę. Dlatego potrzebujemy wolnych mediów, a nie Matrixa – tłumaczył Andrzej Pągowski, publikując na Instagramie swoją najnowszą pracę, czyli logo TVN z symbolem "Victorii". O jego twórczości i misji porozmawialiśmy z artystą w Dzień Dobry Wakacje.

  Gościem Dzień Dobry TVN był grafik Jakub Kowalczyk, który w swoich pracach przedstawia postapokaliptyczne krajobrazy. Dlaczego upodobał sobie akurat polskie miasta? Jak wygląda proces tworzenia grafik? I jakie ma plany na przyszłość? Zobaczcie jego prace, w których pokazuje Warszawę i Katowice po apokalipsie.

  Aleksandra Niepsuj, choć ma dopiero 28 lat, tworzy już wzory dla największych odzieżowych marek. Jej grafiki zdobiły też poczytne pisma. Co ją inspiruje? I czym wyróżniają się jej prace na tle innych ilustratorów?

  Grzegorz „Forin” Piwnicki, grafik, grafficiarz. Znany jako twórca okładek najbardziej popularnych w kraju wykonawców hip-hopowych. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział, jak to się stało, że od malowania murów zajął się projektowaniem płyt. Czy zrobił kiedyś okładkę do muzyki, która mu się nie podobała?

  Naszym gościem była dziś Sylwia Bomba, polska ilustratorka, która pracowała dla takich gigantów na rynku animacji jak Disney, Pixar i DreamWorks! Jak wygląda praca ilustratora przy "ożywianiu" postaci w filmie rysunkowym i co to jest mikroanimacja?

  Magda Pilaczyńska maluje oryginalne wzory na porcelanowych talerzach. Dlaczego ma słabość do starych naczyń? Co oznaczają symbole malowane na talerzach? Co fascynuje Magdę w estetyce lat 60.? Jak to się stało, że rzuciła pracę w korporacji i została graficzką? Kim są klienci Magdy?

  Marta Frej. Jej memy biją rekordy popularności. Marta to malarka, graficzka i aforystka. Jej fanpage to prawdziwa intelektualna gratka! Jej aforyzmy szturmem zdobywają coraz to nowe umysły. Marta twierdzi, że to rodzaj pamiętnika, którym choć trochę chce zmienić rzeczywistość. Czy jej się uda? W studiu Dzień Dobry TVN była naszym gościem była autorka zaangażowanych memów internetowych. Wykonała też grafikę, której bohaterami byli nasi prowadzący: Dorota i Marcin.

  W niedzielę w Dzień Dobry Wakacje: Pan od seksu, czyli prof. Zbigniew Lew Starowicz o sobie, tylko u nas: szczery i otwarty James Blunt. Ponadto: Michel Moran i Jakub Porada o tym, jak poznać dobrą restaurację, kiedy jesteśmy w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Ponadto: Jula o najnowszym, muzycznym dziecku. Spotykamy się w niedzielę o 8:30. Program poprowadzą: Dorota Wellman i Bartek Węglarczyk.

  Niezwykły człowiek. Skromny, mimo że jego dzieła są drogocenne i dobrze znane przez wszystkich Polaków. Mamy je w dłoniach niemalże każdego dnia. Kim jest? To Andrzej Heidrich - wybitny artysta, który od ponad 50 lat projektuje polskie banknoty! Co jeszcze projektuje Pan Andrzej? Czy rozpoznaje podróbki swoich prac? Jaką postać umieścił na swoim pierwszym projekcie banknotu?

  Z pomocą pewnego znanego programu graficznego chirurdzy plastyczni grafiki wzięli pod swoje skrzydła ochotników. Odchudzili, wyretuszowali zmarszczki, pryszcze, dodali włosów i bicepsów. Efektom przyglądał się Filip Chajzer..., bo przecież nikt nie wygląda tak, jak gwiazdy na okładkach czasopism. Filip Chajzer demaskuje spisek branży rozrywkowej :)