Nauczyciele mają wiele sposobów na przywołanie do porządku nawet najbardziej nieposłusznych uczniów. Jednym z nich są zawstydzające teksty, których często używa się nawet od kilku pokoleń. Anglistka Aleksandra Pospieszałowska-Skuza postanowiła wymienić najpopularniejsze z nich.
Zwroty, które zawstydzają uczniów
Każdy z nas może wymienić teksty nauczycieli, które albo go przerażały, albo bardzo bawiły. Niektóre z nich potrafiły przywołać do porządku nawet najbardziej nieposłusznych uczniów. Anglistka Aleksandra Pospieszałowska-Skuza zebrała najpopularniejsze powiedzenia, a ich pełną listę opublikowała za pośrednictwem TikToka.
Szkoła
Szkoła
- Hej, dzisiaj sprawdzimy, czy uda mi się powiedzieć typowe teksty nauczycieli - tłumaczy w nagraniu. Liderem tego zestawienia okazuje się zdanie: "Wyciągamy karteczki". Rzeczywiście te słowa potrafią uciszyć klasę w mgnieniu oka. Kolejnym wielopokoleniowym tekstem jest: "Co cię tak bawi? Powiedz, pośmiejemy się wszyscy".
- W ogóle ja cały czas odchrząkuję, bo mi to nie chce przejść przez gardło - śmieje się anglistka.
Kultowe teksty nauczycieli
Jak nauczyciele uciszają gadatliwych uczniów, szczególnie gdy są oni przeciwnej płci? W takiej sytuacji sięgają po broń w postaci bardzo zawstydzającego tekstu: "Na randkę umawiaj się po lekcjach". Jeśli ten sposób nie zostaje, ostatecznym rozwiązaniem może być tylko: "Zapraszam do odpowiedzi".
@a_ps89 PART 1! TO NIEMOZLIWE TE TEKSTY SĄ STWORZONE DO SARKAZMU #nauczyciel #nauczycielka #uczeń #liceum #szkoła
♬ Funny Song - Funny Song Studio & Sounds Reel
Zestawienie zamyka najłagodniejsza forma upomnienia, często używana np. w autokarze podczas wycieczek szkolnych: "Nie za wesoło wam tam z tyłu?".
Film stał się hitem w sieci. Do tej pory obejrzało go ponad 80 tysięcy osób. Wielu obserwatorów potwierdziło, że też wielokrotnie słyszało te powiedzenia od swoich wychowawców. - "Miałam takich samych nauczycieli", "Numer cztery to moja Pani od fizyki", "Numer dwa mój ulubiony" - czytamy w komentarzach.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Ta dziewczynka nie ma problemu z matematyką. Jak jej mama uczy ją liczyć?
- Rekrutacje do szkół średnich na rok szkolny 2023/2024. Kiedy będzie można składać wnioski?
- Jan Kliment nie boi się pieluch. Jak jeszcze stworzyć więź z dzieckiem?
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło: Parenting.pl/TikTok
Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Natalia Bodrova