Ta dziewczynka nie ma problemu z matematyką. Jak jej mama uczy ją liczyć?

Autor:
Justyna
Piąsta
dziecko, które liczy

Co zrobić, by zdobywanie wiedzy sprawiało dziecku przyjemność i nie było dla niego tylko przykrym obowiązkiem? Wystarczy połączyć naukę z zabawą. TikTokerka nagrała film, w których pochwaliła się, jak jej córka radzi sobie z rozwiązaniem prostych obliczeń matematycznych.

Nauka i zabawa

Matematyka spędza sen z powiek wielu uczniom. Ale gdyby tak ich przygoda z cyframi zaczęła się już we wczesnym dzieciństwie, być może w szkole i w późniejszych latach problemy z obliczeniami byłyby mniejsze. Z takiego założenia wychodzi TikTokerka meli_bajrami, która pokazuje w sieci, w jaki sposób tłumaczy swoim dzieciom zasady dodawania, odejmowania czy mnożenia.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Dzięki kreatywnej zabawie kilkuletnia córka Meli nie ma kłopotów z wykonywaniem prostych rachunków. Jak nauczyła się liczyć?

Matematyka dla dzieci

Gra edukacyjna polega na umieszczeniu na kartonowym pudełku z otworami odpowiedniej liczy piłek. Na filmie widać, że dziewczynka musi obliczyć, ile to jest 8-3. Układa więc kolejno 8 piłek, a następnie 3 z nich przepycha do specjalnych dziurek. Dzięki temu na planszy zostało jej tylko 5 piłek i tak uzyskała prawidłowy wynik odejmowania.

Na innych nagraniach dzieci TikTokerki uczą się m.in. odczytywania godzin przy użyciu kolorowego zegara i balonów, a także sprytnego mnożenia za pomocą liczenia kresek i kropek. Wielu rodziców może czerpać inspiracje do zabaw ze swoimi pociechami.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: goodmoments/Getty Images, TikTok @meli_bajrami

Pozostałe wiadomości