Kiedy odbędzie się jesienna Aukcja Dzieł Sztuki?
Jesienna Aukcja Dzieł sztuki to wyjątkowe wydarzenie, które każdego roku zwraca uwagę kolekcjonerów z całego kraju. Tym razem zaplanowano ją na 19 października 2021 roku. Ponad 100 kolekcjonerskich obiektów, wspartych rekomendacją doświadczonych ekspertów i rzeczoznawców, można podziwiać już od 1 października w ramach specjalnej wystawy przedaukcyjnej.
Jesień i końcówka rok to czas, kiedy na polskich i światowych aukcjach pojawiają się fantastyczne obiekty
- zapewniła Iwona Büchner - Grzesiak, Prezes Domu Aukcyjnego Polswiss Art. Dodała też, że ze względu na uciążliwe niedogodności związane z globalną pandemią, wystawy sztuki święcą obecnie triumfy, a domy aukcyjne cieszą się coraz większym powodzeniem. Co więcej, oferta aukcyjna musi być systematycznie poszerzana, ponieważ kolekcjonerzy nieustannie poszukują nowych inspiracji i edukują się w zakresie pojawiających się na rynku dzieł sztuki.
Oferta jesiennej Aukcji Dzieł Sztuki
Starannie wyselekcjonowane obiekty selekcjonerskie, które będzie można nabyć na wyjątkowej jesiennej Aukcji Dzieł Sztuki, z pewnością zwrócą uwagę niejednego konesera.
- Na naszej aukcji będzie dużo niespodzianek. Skupiliśmy się na szkole monachijskiej, czyli na artystach, którzy wyjechali z Polski do Monachium, tam studiowali, tam mieli swoje pracownie i malowali. Wszyscy znamy Józefa Brandta, Chełmońskiego. Tymczasem na naszej aukcji pojawią się dwa nazwiska, które dotąd nie były pokazywane na rynku aukcyjnym. To Adam Ciemniewski i Marian Zarębski, który został utytułowany srebrnym medalem na paryskiej wystawie w 1886 roku - zapowiedziała Iwona Büchner – Grzesiak, zachęcając tym samym do zapoznania się z niezwykle ciekawą ofertą aukcji.
Na przestrzeni ostatnich tygodni powstał starannie dopracowany katalog, którego okładkę zdobi portret "Dziewczynki z warkoczami" Mojżesza Kislinga. Można w nim znaleźć zestawienie wszystkich dzieł, które zostaną wystawione na październikowej aukcji.
Zobacz także:
- Selma van de Perre przetrwała pobyt w obozie koncentracyjnym. "Psy miały takie same ubrania jak strażnicy"
- Czy mężczyzna musi być "złotą rączką"? "Majsterkowanie nie kojarzy mi się najlepiej"
- Coraz więcej kobiet kocha sztukę tatuażu. Ich miłość miała początek już w epoce wiktoriańskiej
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.
Autor: Magdalena Brzezińska
Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News