Hobby

Czy mężczyzna musi być "złotą rączką"? "Majsterkowanie nie kojarzy mi się najlepiej"

Hobby

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Śrubokręt i złączka – my name is złota rączka
Śrubokręt i złączka – my name is złota rączka Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

16 października obchodzimy Dzień Naprawy. Czy każdy mężczyzna powinien umieć wykonywać drobne prace domowe i mieć dryg do majsterkowania? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Łukaszem Rybarskim, artystą kabaretowym, Dominikiem Strzelcem, ekspertem i prowadzącym program "Usterka" oraz Waldemarem Błaszczykiem, aktorem.

Czy mężczyzna powinien być "złotą rączką"?

16 października obchodzimy Dzień Naprawy, dlatego poprosiliśmy naszych gości, aby zaprezentowali nam próbkę swoich możliwości. Co z tego wyszło? Dowiecie się z naszego materiału. A co sądzą o stwierdzeniu, że prawdziwy mężczyzna to taki, który lubi majsterkować i potrafi wszystko naprawić?

- Majsterkowanie nie kojarzy mi się najlepiej. Jak się pokaże, że coś się potrafi, to już później zawsze trzeba coś zrobić, naprawić - mówił ze śmiechem Łukasz Rybarski, aktor i artysta kabaretowy.

W ocenie Dominika Strzelca, prowadzącego program "Usterka", to bardzo dobrze, że nie wszyscy mężczyźni mają dryg do majsterkowania. - Musimy dawać ludziom, tym, którzy naprawdę się na tym znają, pracę i możliwość zarobku - tłumaczył.

Majsterkowanie jest natomiast pasją aktora Waldemara Błaszczyka. - Sam wykończyłem kilka mieszkań, ale dlatego, że nie było pieniędzy, żeby kogoś wynająć. Teraz ceny poszły mocno w górę, długo też trzeba czekać na fachowca. Kiedy nie mogłem się go doczekać, sam brałem się do roboty - opowiadał w Dzień Dobry TVN. Co ciekawe, kilka razy zdarzyło mu się odprawić fachowca i samemu dokończyć pracę. - Natomiast mam dwie takie osoby, na które warto czekać i wiem, że zrobią coś naprawdę dobrze - dodał.

Czy kobieta może być "złotą rączką"?

Mimo że to od mężczyzny wymaga się umiejętności wykonywania drobnych napraw i prac domowych, to czasem zdarza się, że ze śrubokrętem znacznie lepiej radzi sobie kobieta. - Na moim miejscu tak naprawdę powinna siedzieć moja żona. Ona jest w tym genialna. Doskonale radzi sobie ze skręcaniem mebli, czego ja nie potrafię. Jest w stanie skręcić każdy mebel - podkreślał z dumą Łukasz Rybarski.

Zdaniem Dominika Strzelca to bardzo dobrze, że kobiety radzą sobie z takimi rzeczami, ale ważne jest, aby zostawiły "coś" dla mężczyzny i pozwoliły mu się wykazać. - U mnie domu każdy ma swoje dziedziny, w których jest absolutnie genialny - podsumował prowadzący program "Usterka".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości