Nadmierny konsumpcjonizm znacząco wpływa na środowisko, a jednym sposobem, by nie doprowadzić do katastrofy, jest ekologiczne podejście do życia. W tym celu powstały Repair cafe. Co to jest?
Poznań od kilku lat nieustannie przechodzi remonty. Teraz do naprawy trafiły koziołki z ratuszowej wieży. Charakterystyczny znak i symbol miasta uległ awarii. Kiedy ponownie rogate zaczną się trykać? Wyznaczono "nieprzekraczalny termin".
Dlaczego wybrał akurat to hobby?
Fani jazdy na rowerze powinni sprawdzić swój sprzęt zanim na niego wsiądą po zimie. Robert Stockinger sprawdził, jak zrobić to samodzielnie. Wspólnie z ekspertem przygotował krótki poradnik.
"Chodzi o to, aby naprawa była priorytetowa".
Sprawdź, jak się ubiegać o odszkodowanie.
Ubytek płynu chłodniczego jest dowodem nieszczelności całego układu chłodzenia. To awaria, której nie warto bagatelizować, gdyż w przeciwnym wypadku może się to zakończyć zatarciem silnika. Dowiedz się, jakie są najczęstsze powody utraty płynu i jak im zaradzić.
Wypadanie zapłonu to stwierdzenie potoczne, którym określamy temporalny, ale powtarzający się brak uzyskania zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej w silniku. To jednak nie wszystko.
Wymiana koła w samochodzie to czynność, na którą zawsze warto być przygotowanym – nigdy bowiem nie wiemy, czy podczas jazdy nie przebijemy opony. Taka sytuacja jest najczęstszą przyczyną wymiany koła. Oprócz wiedzy, jak wymienić koło, do zmiany koła w samochodzie osobowym będziemy potrzebowali również kilku narzędzi.
Jak naprawić cieknącą spłuczkę lub taką, która w ogóle nie spłukuje wody? Problemy ze spłuczką mogą pojawić się w każdej chwili.
Wymiana sprzęgła stanowi jedną z najdroższych usług dotyczących naprawy niesprawnego pojazdu, bez względu na to, czy chodzi o samochód osobowy, czy wymianę sprzęgła w motocyklu. Sprawdzamy, czy zawsze należy wymienić całe sprzęgło, czy można też np. wymienić pompę sprzęgła.
Układ kierowniczy to jeden z najważniejszych podzespołów auta. Na poszczególne jego części działają czynniki, takie jak: temperatura, rodzaj nawierzchni czy otoczenie. Sprawdź, jak jest zbudowany i jak działa układ kierowniczy.
Zapieczona lub zardzewiała śruba to problem nawet dla specjalisty z profesjonalnymi narzędziami. Musimy wiedzieć, jak odkręcić zapieczoną śrubę, żeby jej nie zniszczyć i tym samym nie zwiększyć swoich kłopotów.
Blokada rozrządu to narzędzie nieodzowne przy wszelkich pracach z tym elementem napędu. Przed rozpoczęciem prac rozrząd trzeba zablokować w pozycji uniemożliwiającej jego przesunięcie, aby później nie mieć kłopotu ze znalezieniem odpowiedniej pozycji rozrządu. Poszczególne koła zablokowane są w odpowiednich pozycjach i dzięki temu można wymienić łańcuch lub pasek bez ryzyka przesunięcia się kół na niewłaściwą pozycję.
Czujnik temperatury silnika to niewielki element układu silnika o długości kilku centymetrów. W jego dolnej części umieszczony jest czujnik pobierający dane o temperaturze, w związku z czym jest on zanurzony w płynie chłodniczym. W górnej części znajduje się gwint, który umożliwia zamocowanie czujnika w odpowiednim miejscu, a na samej górze tzw. gniazdko podłączone do przewodu, za pomocą którego dane przesyłane są do komputera.
Szpachla to masa o uniwersalnym zastosowaniu. W zależności od składu można ją wykorzystywać do wyrównywania i wygładzania wielu powierzchni.
Zapiętki mają kilka podstawowych zalet. Te małe, właściwie niewidoczne żelowe, skórzane lub silikonowe wkładki pozwalają przede wszystkim poprawić komfort noszenia obuwia. Sprawdzają się niezależnie od tego, czy buty są odrobinę za duże, czy też obcierają piętę lub są po prostu zniszczone od wewnętrznej strony.
Katalizator to urządzenie, które nie służy wyłącznie do oczyszczania spalin. Ma on również wpływ na jakość pracy silnika. Zapchany katalizator może być przyczyną poważnej awarii. Sprawdź, jak tego uniknąć.
Gdy świeci się kontrolka ABS, to jest to znak, że pora odwiedzić najbliższy warsztat samochodowy. Jednak wstępną diagnozę problemu można wykonać samodzielnie. Sprawdź, jak to zrobić.
Klejenie obuwia to niełatwe zadanie. Aby zrobić to poprawnie, należy wybrać właściwy klej do butów, który umożliwi złączenie niedoskonałych materiałów. Dowiedz się, jak to zrobić.
"Majsterkowanie nie kojarzy mi się najlepiej"
Kiedy nadchodzi jesień co raz więcej jest deszczowych i wietrznych dni. W tym czasie łatwo o uszkodzenia parasolki. Zdarza się też, że w domu została tylko jedna, a na nasze nieszczęście, uszkodzona. Podpowiadamy co zrobić w takiej sytuacji. Jak naprawić uszkodzoną parasolkę?
Pojawiający się czarny ekran w laptopie lub w komputerze to częsty kłopot, który może, lecz nie musi być poważny. Nierozwiązany problem może jednak spowodować, że komputer będzie niezdolny do pracy. Jakie są przyczyny występowania czarnego ekranu?
Praktycznie każda kobieta przynajmniej raz w życiu zmierzyła się z tym problemem. Zniszczony kosmetyk, którego drobinki zaśmiecają kosmetyczkę czy torebkę, może naprawdę irytować. Wiecie jednak, że istnieje sposób, by ponownie złączyć go w całość? Agnieszka Janoszka opowiedziała o niezawodnych rozwiązaniach.
Malowanie płytek to szybki i prosty sposób na odświeżenie ceramiki. Jak odświeżyć łazienkę lub kuchnie nie narażając się na duże koszty? Czasami wystarczy ... pomalować płytki! W Dzień Dobry TVN Wiesiek Skiba pokazał jak to dobrze zrobić. Czy wszystkie płytki nadają się do malowania i czy da się potem usunąć z nich farbę?
U Pana Adama Cieślaka nawet Pani Prezydentowa musi poczekać na swoją kolej. Zobaczcie jak wygląda praca cholewkarza! Czy, naszej reporterce, Katarzynie Olubińskiej udało się wytargować wcześniejszy termin naprawy butów? :)
Dziś Wiesiek "Złota rączka" Skiba pokazał nam co zrobić gdy, w wyniku osiadania budynku, pojawi nam się szpara przy podłodze. Jak prawidłowo wymienić silikonowe uszczelnienie? Zobaczcie.
Tym razem Wiesław Skiba musiał się zmierzyć z uszkodzonym gniazdkiem elektrycznym. Zobaczcie, jak nasza "złota rączka" poradziła sobie z tym zadaniem!
Podczas spaceru po ulicach Warszawy Filip Chajzer natknął się w samym centrum miasta na lokal do wynajęcia za równowartość... czterech paczek papierosów. Okazja niebywała, dlatego dziennikarz Dzień Dobry TVN postanowił jej nie zmarnować. W lokalu urządził warsztat napraw i porad wszelakich. Z czym - oprócz świni - przychodzili do niego ludzie? Na co przeznaczył zebrane pieniądze?
Martyna Zastawna zajmuje się renowacją i personalizacją obuwia, a Karina Wacławik przerabianiem starej odzieży. Dlaczego postanowiły zająć się renowacją starych rzeczy w czasach "totalnego konsumpcjonizmu"?