Odpicowane mieszkanie. Zobaczcie amerykański dom na polskiej wsi

Odpicowane mieszkanie – amerykański dom na polskiej wsi
Odpicowane mieszkanie – amerykański dom na polskiej wsi
Źródło: Dzień Dobry TVN
Można pomyśleć, że nasi bohaterowie mieszkają w USA. Ale nic bardziej mylnego. Katarzyna Jaroszyńska udała się pod Bydgoszcz, żeby zobaczyć przepiękny dom w stylu amerykańskim. O tym, że bliżej mu do zachodu, świadczą chociażby weranda i huśtawka.
Amerykański dom pod Bydgoszczą

Dom ma 260 metrów kw. Nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła salon, kuchnię i sypialnię właścicieli. Wnętrza ich czterech kątów robią wrażenie. A zwłaszcza błękitny odcień, który jest głównym kolorem.

- Zawsze podobała mi się architektura amerykańska. Jest nieoczywista, te bryły nie zawsze są proste. Tak samo elewacja, a właściwie deski z włókno cementu - mówiła Iwona Wencka-Stramowska, właścicielka domu.

- O ile architektura amerykańska mnie nie przekonuje, o tyle ich wnętrza są bardzo użyteczne - dodał Dawid Stramowski, właściciel.

Amerykańska kuchnia

Katarzyna Jaroszyńska w pierwszej chwili zwróciła uwagę na zlewozmywak pod oknem. Kolejną rzeczą była duża wyspa na środku kuchni, która także nawołuje do stylu amerykańskiego.

- Podobał mi się ten kolor szaro-niebiesko-zielony, takie kacze jajo. Wyspa to miejsce, gdzie wszyscy we czwórkę możemy usiąść - zdradziła Iwona Wencka-Stramowska.

Jeżeli i Ty chcesz zostać bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie" dołącz do grupy na Facebooku i podziel się swoimi wnętrzami. Może to Ciebie Katarzyna Jaroszyńska odwiedzi następnym razem!

Niebieskie wnętrza

Niebieski, błękitny, granatowy, turkusowy – te kolory są modne we wnętrzach już od kilku lat. Przywodzą na myśl niebiański spokój ale i zdecydowany charakter, gdy mowa o ciemniejszych odcieniach. Na jaki odcień się zdecydować i z jakimi kolorami go łączyć?

- Ten kolor pasuje do wszystkich pomieszczeń. Błękit na ścianach wygląda dobrze szczególnie tam, gdzie jest dużo światła. Można urządzić mieszkanie na podstawie kontrastów - bardzo modne jest teraz np. złoto. Granat ze złotem świetnie będzie wyglądał - radziła Ewa Mierzejewska, ekspertka w dziedzinie urządzania wnętrz.

- Modne jest także łącznie w pomieszczeniach niebieskiego z zielenią - nawet jeśli to kilka różnych odcieni - dodała.

DD_20211014_Kawiarenka_REP
Wnętrze w kolorze niebieskim
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości