Woda to jej drugi dom. 42-latka pracuje jako zawodowa syrena i pływa z 15-kilogramowym ogonem

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
RadioZET.pl/dailymail.co.uk
Dzieci nurkują!
Dzieci nurkują!Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Wiele dziewczynek marzy, by zobaczyć na żywo syrenę morską. Jak się okazuje, jest taka możliwość. 42-letnia Emma Harper działa jako profesjonalna nimfa wodna, która cały swój wolny czas spędza w morzu z 15-kilogramowym ogonem. Brytyjka szkoli także przyszłe syreny.

Profesjonalna syrena morska

Kultową bajkę o syrence znają prawie wszystkie dzieci i dorośli. Większości z nas niejednokrotnie zastanawiała się, jak to jest być istotą morską, która pływa po krystalicznych morzach i oceanach, podziwiając podwodne życie. Taki styl intrygował także pewną Brytyjkę. Kobieta postanowiła więc zaspokoić swoją ciekawość i została zawodową syreną. Dziś ma 42 lata, pływa z wielkim ogonem, a pod wodą czuje się jak w domu. Kobieta potrafi wstrzymać oddech na cztery minuty i nurkować na głębokość nawet 20 metrów.

Pływanie z ciężkim ogonem to nie lada wyzwanie. Aby podołać, kobieta regularnie ćwiczy. Jak podaje portal dailymail.co.uk, Emma w ciągu tygodnia poświęca 6 godzin na trening.

- Niektóre syreny myślą, że chodzi o to, żeby pozować na skałach i ładnie wyglądać. Ale dla mnie to styl życia. Bycie syreną przypomina mi, że jesteśmy tylko małą częścią czegoś wielkiego i pięknego. (...) Wszystko wtedy schodzi na dalszy plan - stres, telefony i e-maile. Musisz się zatrzymać i być w tej chwili, słuchać bicia serca, obniżyć tętno i po prostu "latać" - mówi Emma, cytowana przez portal dailymail.co.uk.

Spełniła marzenie z dzieciństwa

Skąd pomysł na bycie syreną? Jak się okazuje, Emma zapałała miłością do wody jeszcze w czasach nastoletnich. To właśnie wtedy większość czasu spędzała w morzu lub na plaży. Dziecięce marzenia postanowiła przekuć w styl życia i pracę. Obecnie Brytyjka nie tylko pływa, ale także jest instruktorką syren oceanicznych. Na zajęciach instruuje przyszłe nimfy wodne jak radzić sobie z ogonem, który waży ponad 15 kilogramów.

Jak na prawdziwą syrenę przystało, Emma zacięcie broni świata, w którym spędza większość czasu. Kobieta angażuje się w akcje społeczne i walczy z zaśmiecaniem oceanów.

- Uwielbiam tajemnice. Uwielbiam to, że nikt nie może mi powiedzieć, że (syreny - przyp. red.) nie są prawdziwe, ponieważ nie wiemy, co żyje w głębinach oceanu. Jest tak wiele miejsc, których nie zbadaliśmy. Wiemy więcej o kosmosie niż o oceanie - mówi 42-latka.

Syrena z Wielkiej Brytanii robi furorę na TikToku

Na co dzień Emma Harper, znana jako Mischief the Mermaid mieszka w Truro w Wielkiej Brytanii, ma męża i trójkę dzieci. Wolny czas spędza jednak tam, gdzie jest jej najlepiej, czyli w morzu.

42-latka aktywnie udziela się także w sieci, gdzie zebrała sporą grupę fanów. Na TikToku działa pod pseudonimem @mischiefthemermaid i pokazuje, jak wygląda życie z syrenim ogonem.

- "Uwielbiam cię, syreno", "Jestem twoim fanem" – czytamy pod jej postami.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: RadioZET.pl/dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Yuri_Arcurs/GettyImages

Pozostałe wiadomości