Porzucił pracę na budowie, by zostać krawcem. "On był pewien, że to się uda"

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka.
Góralskie portki jak malowane
Góralskie portki jak malowaneDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Rafał Nowak od 17 lat szyje i haftuje góralskie ubrania. Jak zaczęła się jego pasja, która z czasem stała się zawodem? Czy nie bał się zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę? Krawiec opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.

Krawiec z gór

Rafał Nowak przez 20 lat pracował na budowie i nie sądził, że w przyszłości mógłby się przebranżowić.

- To była ciężka praca. Jako młody no to się nie odczuwało, ale potem coraz bardziej zaczynał mnie boleć kręgosłup. To szycie kręciło się koło mnie. Szyła mama, babcia. Wtedy przyszedł pomysł, żeby może odejść od tej ciężkiej pracy na budowie i zmienić zawód - powiedział.

Nowak w pewnym momencie postanowił zaryzykować i zwolnić się z budowy, by zostać pełnoetatowym krawcem. Jak zareagowała na to jego żona Maria?

- Kiedy Rafał powiedział mi, że rzuca pracę na budowie, to mieliśmy wtedy dwójkę małych dzieci. Ja nie pracowałam. Sceptycznie podchodziłam do tego, czy będzie miał komu szyć. Jednak praca na budowie to jest pewny pieniądz. Bałam się, jak to po prostu będzie. Czy będzie z czego żyć. On był pewien, że to się uda, że jeszcze mnie nauczy i będziemy działać razem. No i tego dokonał - wyznała Maria Nowak.

Jak uszyć góralskie spodnie?

Umiejętności Rafała imponują do dziś imponują Marii. - Nie sądziłam, że rozwinie się z tego tak naprawdę zawód i sposób na życie - przyznała żona krawca.

Rafał Nowak zdradził tajniki szycia góralskich spodni. Zobacz więcej w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka.

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości