Styl życia

Najlepsza na świecie fotografka mobilna. "Telefon ma ogromne możliwości"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Polka najlepszą mobilną fotografką na świecie

Dominika Koszowska jest najlepszą na świecie mobilną fotografką. Wyłącznie za pomocą telefonu komórkowego potrafi zrobić doskonałe zdjęcia. W Dzień Dobry TVN przekazała kilka ważnych wskazówek dotyczących fotografii smartfonem.

Dominika Koszowska i jej miłość do fotografii

Dominika Koszowska fotografować zaczęła za sprawą dziadka. To on obudził w niej miłość do tego zawodu.

"Inspirujące kobiety"

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga LegoszDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

- Już jako 9-letnie dziecko fotografowałam. Niestety dziadek zmarł, kiedy miałam 11 lat, ale zabrałam od niego cały sprzęt, jeszcze analogowy - wspominała fotografka. Po pewnym czasie porzuciła fotografię aż na 20 lat. W wieku 40 lat postanowiła zrobić sobie prezent i rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych.

- Mój profesor zauważył, że moje zdjęcia są inne, żebym zaczęła wysyłać je na konkursy, bo mają szansę - opowiadała Dominika Koszowska.

Jak zrobić dobre zdjęcie telefonem?

Dominika Koszowska wraz z mężem wybrała się w podróż motocyklem po Europie. Nie mogła zabrać swojego sprzętu, dlatego postanowiła wykorzystać możliwości telefonu.

- Telefon ma mimo wszystko ogromne możliwości. Oczywiście możemy używać trybu automatycznego i wtedy każdy jest zadowolony, bo wystarczy pstryknąć i on sobie dosyć świetnie radzi. Ale mamy też tryby manualne, kiedy to my decydujemy, jak będzie zdjęcie wyglądało. Musimy się zapoznać z tym, czym jest czułość, czym jest czas naświetlania i wtedy możemy przenieść się na wyższy poziom - podkreśliła fotografka.

Dominika Koszowska wykorzystuje takie akcesoria jak dodatkowy obiektyw, który przypina się do telefonu na klips. Warto też dowiedzieć się, jak podzielić kadry i jak tworzyć dobre kompozycje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości