Czy światło generowane przez telefon komórkowy szkodzi skórze? Ekspertka nie ma wątpliwości
O tym, że światło generowane przez telefon czy laptop jest dla nas niebezpieczne. mówi się od dawna. Do tej pory sądzono, że ma ono szkodliwy wpływ jedynie na nasze oczy. Tymczasem, jak pokazują badania, może szkodzić również skórze. W jaki sposób? Co zrobić, aby się przed nim chronić? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dr Agnieszką Bliżanowską, dermatologiem, ekspertką medycyny estetycznej.
Będzie jeden rodzaj ładowarek do telefonów komórkowych. Kiedy zmiany wejdą w życie?
O ujednoliceniu ładowarek do telefonów czy tabletów sprzedawanych w krajach należących do Unii Europejskiej mówiło się już od pewnego czasu. Parlament Europejski podjął w końcu ostateczną decyzję w tej sprawie.
Chcesz oderwać dziecko od telefonu? Edukatorka radzi, by zmiany zacząć od siebie
Co piąty nastolatek w Polsce nałogowo korzysta z telefonu komórkowego. Podczas pandemii i nauki zdalnej problem ten prawdopodobnie się pogłębił. Co zrobić, by odciągnąć dziecko od smartfona? Jak rozmawiać na ten temat z pociechą? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedziała Beata Sobczyk, edukatorka rodziców.
Smartfony mogą niszczyć zęby? Dowody naukowe nie pozostawiają wątpliwości
Korzystanie z telefonu komórkowego stanowi nieodłączny element codzienności współczesnego człowieka. Mało kto wyobraża sobie normalne funkcjonowanie bez tego jakże użytecznego akcesorium. Okazuje się jednak, że nieustanne sprawdzanie powiadomień i śledzenie mediów społecznościowych za pośrednictwem smartfona może przyczynić się do pogorszenia stanu zębów.
Mama jako "kłopoty, przypał", a mąż - "biuro obsługi". Jak zapisujemy bliskich w telefonach?
Niekiedy rezygnujemy z tradycyjnych nazw, jak "mama", "tata" czy "mąż" na rzecz bardziej kreatywnych określeń podczas zapisywania bliskich w telefonach komórkowych.
Ładowanie indukcyjne telefonu – poradnik dla ciekawskich
Urządzenia ładowane indukcyjnie (bezprzewodowo) powoli stają się standardem. Producenci telefonów coraz szybciej wprowadzają tę technologię do naszych domów i biur. Warto poznać ją lepiej, gdyż w najbliższych latach prawdopodobnie czeka nas ekspansja tego typu urządzeń. Sprawdź, na czym polega ładowanie indukcyjne telefonu, kto jest twórcą tej technologii i jakie korzyści i zagrożenia niosą ze sobą ładowarki indukcyjne.
Jak zrobić dobre zdjęcie telefonem komórkowym? Wcale nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu
Podczas wyjazdów na ferie czy na wakacje większość z nas chce mieć pamiątkę z wyjazdu w postaci zdjęć. Co ciekawe, aby wykonać dobrą fotografię wcale nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Wystarczy aparat, który mamy w telefonie. Jak zrobić dobre zdjęcie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Victor Borsuk, fotograf i podróżnik.
Koncentracji można się nauczyć. Ekspert zachęca do ćwiczeń z klepsydrą
Koncentracja, to jedna z najbardziej pożądanych kompetencji, nie tylko przez pracodawców. Okazuje się, że można się jej nauczyć. Jak poprawić swoją koncentrację? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Jakub Bączek, trener motywacyjny.
Współczesne telefony wyposażone są w dziesiątki różnych aplikacji i często przez cały czas działają w trybie online. Z tych powodów należy ładować je niemal codziennie. Dowiedz się, jak szybko naładować telefon.
Rząd planuje nowy "parapodatek". Źródłem pieniędzy mają być telefony na kartę
Niewykorzystane w terminie pieniądze użytkowników telefonów na kartę mają trafić do budżetu Państwa. Rząd pracuje nad zapisem w ramach nowej ustawy o prawie komunikacji elektronicznej. Specjaliści określają go parapodatkiem.
Darmowe i najlepsze gry na Androida, od których nie sposób się oderwać
Fajnych gier na Androida nie brakuje. Z roku na rok jest też coraz więcej darmowych wersji, a obecnie entuzjaści tego typu rozrywki mogą wybierać spośród setek, o ile nie tysięcy, wciągających gier na Androida.
Ekspert padł ofiarą oszustwa. "Nie byłem świadomy, że istnieje recykling numerów"
Ekspert ds. technologii dr Maciej Kawecki zmienił numer telefonu. Nie zastrzegł przy tym, by operator przez określony czas nie mógł go nikomu przekazać. Jaki był tego skutek? W Dzień Dobry TVN opowiedział swoją historię, by przestrzec naszych widzów.
Czy jesteśmy uzależnieni od telefonu komórkowego? Odpowiedź na to pytanie nie musi być oczywista
Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego. Smartfon, oprócz spełniania podstawowych funkcji komunikacyjnych, zastępuje nam telewizję, gazetę, odtwarzacz multimedialny czy aparat fotograficzny. Z okazji Światowego Dnia bez Telefonu Komórkowego zapytaliśmy eksperta, czy w obecnych czasach celebracja takiego święta w ogóle jest możliwa oraz, czy istnieją przesłanki, aby mówić o uzależnieniu od smartfonów.
Jak przez lata zmieniły się telefony komórkowe? "Pierwsze były bardzo duże i ważyły 4 kilo"
Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Jednak zanim posiadanie komórek stało się czymś normalnym, przez długi czas były zarezerwowane głównie dla biznesmenów. Były bardzo drogie i duże - trzeba je było przenosić w specjalnych walizkach. Jak na przestrzeni lat zmieniły się telefony komórkowe? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Zmiany w przepisach ruchu drogowego od 1 czerwca. Za co można dostać mandat?
Każdego roku na polskich drogach dochodzi do kilku tysięcy wypadków z udziałem pieszych. Tragiczne statystyki ma poprawić nowelizacja przepisów, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa. Nowe zasady w ruchu drogowym wchodzą w życie 1 czerwca 2021 r. Z jednej strony nakłada na pieszego pewne obowiązki, z drugiej – zobowiązuje kierowców do zachowania jeszcze większej ostrożności. O szczegółach mówił w naszym programie Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
QR kod został opracowany przez firmę Denso-Wave. Ten niewielki kod graficzny zyskał ogromną popularność w Japonii i ma swoje zastosowanie w różnych branżach. Sprawdź, do czego służy QR kod, jak się go skanuje i czy może nam zaszkodzić.
Samodzielna wymiana baterii w iPhone 6 – jak to zrobić?
Posiadacze iPhone'a 6 powinni wiedzieć, że jeśli bateria w ich telefonie jest już mocno zużyta, to przełoży się to na systemowe spowolnienie urządzenie. Dzieje się tak na skutek działania funkcji zarządzania energią w systemie iOS. W tym przypadku wymiana baterii w iPhone 6s i 6 będzie nieunikniona.
Jak dbać o baterię w telefonie? Informacje i rady dotyczące baterii w telefonie
Po zakupie nowego telefonu wiele osób zaczyna poszukiwać informacji, które pozwolą im cieszyć się dobrze działającą baterią możliwie jak najdłużej. Pożądane są wskazówki dotyczące np. pierwszego ładowania, czyli tzw. formatowania baterii, i tego, jak dbać o baterię w telefonie, by nie mieć problemów z tym, że szybko się rozładowuje.
7-letni chłopiec grał na telefonie matki. Niechcący zrobił zakupy za kilkanaście tysięcy złotych
7-letni chłopiec z Hanoweru używał telefonu matki do gier w sieci. Przypadkiem w sklepie z aplikacjami wydał ogromną sumę. Jak uchronić się przed nieprzewidzianymi wydatkami?
Korzystasz z technologii rozpoznawania twarzy? Filip Chajzer przekonał się, że system łatwo oszukać. "To jest straszne!"
Wielu z nas korzysta z technologii rozpoznawania twarzy, przy pomocy której możemy odblokować telefon. Jak powszechnie wiadomo, funkcja ta jest bardzo praktyczna, ale czy bezpieczna? Filip Chajzer wraz dr Maciejem Kaweckim, ekspertem ds. nowych technologii postanowili to sprawdzić.
Kupujesz telefon z abonamentem? Sprawdź, co zyskujesz
Zakup telefonu w ramach abonamentu wciąż stanowi bardzo kuszącą opcję. Poza gwarancją, że trafi do nas sprzęt z oficjalnej dystrybucji, zyskujemy szybką dostawę lub odbiór w jednym z tysięcy salonów, a także możliwość rozłożenia płatności za telefon na raty.
#TeamHuawei na premierze nowego telefonu w Londynie
Polscy influencerzy wybrali się do Londynu na premierę nowego telefonu Huawei.Tam, w bardzo sprzyjających okolicznościach mieli okazję testować nowy telefon, który dzięki swojej sztucznej inteligencji współpracuje z właścicielem. Kto należy do #TeamHuawei? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.
Dyrektor przeglądał telefony uczniów. Przekroczył granicę?
Uczniowie pewnej szkoły w Polsce robiły zdjęcia nauczycielom, modyfikowały je i wrzucały do sieci. Dyrektorowi puściły nerwy, zabrał dzieciom telefony i wykasował z nich fotki. Czy jego zachowanie było dopuszczalne, czy może przekroczył granice? O zdanie zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN: dyrektora gabinetu Rzecznika Praw Dziecka Bartosza Sowiera i dyrektora jednej ze szkół w Łodzi Witolda Młynarczyka. Czy - według naszych gości - korzystanie przez uczniów z telefonów komórkowych w czasie pobytu w szkole powinno być ograniczone?