telefon komórkowy

  telefon komórkowy

  Współczesne telefony wyposażone są w dziesiątki różnych aplikacji i często przez cały czas działają w trybie online. Z tych powodów należy ładować je niemal codziennie. Dowiedz się, jak szybko naładować telefon.

  Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego. Smartfon, oprócz spełniania podstawowych funkcji komunikacyjnych, zastępuje nam telewizję, gazetę, odtwarzacz multimedialny czy aparat fotograficzny. Z okazji Światowego Dnia bez Telefonu Komórkowego zapytaliśmy eksperta, czy w obecnych czasach celebracja takiego święta w ogóle jest możliwa oraz, czy istnieją przesłanki, aby mówić o uzależnieniu od smartfonów.

  Każdego roku na polskich drogach dochodzi do kilku tysięcy wypadków z udziałem pieszych. Tragiczne statystyki ma poprawić nowelizacja przepisów, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa. Nowe zasady w ruchu drogowym wchodzą w życie 1 czerwca 2021 r. Z jednej strony nakłada na pieszego pewne obowiązki, z drugiej – zobowiązuje kierowców do zachowania jeszcze większej ostrożności. O szczegółach mówił w naszym programie Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

  QR kod został opracowany przez firmę Denso-Wave. Ten niewielki kod graficzny zyskał ogromną popularność w Japonii i ma swoje zastosowanie w różnych branżach. Sprawdź, do czego służy QR kod, jak się go skanuje i czy może nam zaszkodzić.

  Posiadacze iPhone'a 6 powinni wiedzieć, że jeśli bateria w ich telefonie jest już mocno zużyta, to przełoży się to na systemowe spowolnienie urządzenie. Dzieje się tak na skutek działania funkcji zarządzania energią w systemie iOS. W tym przypadku wymiana baterii w iPhone 6s i 6 będzie nieunikniona.

  Po zakupie nowego telefonu wiele osób zaczyna poszukiwać informacji, które pozwolą im cieszyć się dobrze działającą baterią możliwie jak najdłużej. Pożądane są wskazówki dotyczące np. pierwszego ładowania, czyli tzw. formatowania baterii, i tego, jak dbać o baterię w telefonie, by nie mieć problemów z tym, że szybko się rozładowuje.

  Zakup telefonu w ramach abonamentu wciąż stanowi bardzo kuszącą opcję. Poza gwarancją, że trafi do nas sprzęt z oficjalnej dystrybucji, zyskujemy szybką dostawę lub odbiór w jednym z tysięcy salonów, a także możliwość rozłożenia płatności za telefon na raty.

  Polscy influencerzy wybrali się do Londynu na premierę nowego telefonu Huawei.Tam, w bardzo sprzyjających okolicznościach mieli okazję testować nowy telefon, który dzięki swojej sztucznej inteligencji współpracuje z właścicielem. Kto należy do #TeamHuawei? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  Uczniowie pewnej szkoły w Polsce robiły zdjęcia nauczycielom, modyfikowały je i wrzucały do sieci. Dyrektorowi puściły nerwy, zabrał dzieciom telefony i wykasował z nich fotki. Czy jego zachowanie było dopuszczalne, czy może przekroczył granice? O zdanie zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN: dyrektora gabinetu Rzecznika Praw Dziecka Bartosza Sowiera i dyrektora jednej ze szkół w Łodzi Witolda Młynarczyka. Czy - według naszych gości - korzystanie przez uczniów z telefonów komórkowych w czasie pobytu w szkole powinno być ograniczone?

  Coraz młodsze dzieci korzystają z telefonów komórkowych i tabletów. Niestety większość spędza z nimi za dużo czasu, co skutkuje m.in. bezsennością. O tym niepojącym zjawisku rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje ze specjalistą zaburzeń snu Michałem Skalskim i dziennikarkę Odetę Moro - mamą Soni. Na ile godzin przed snem należy odstawić tablet? Czy wakacje są dobrym momentem na detoks od technologii?

  Używanie telefonu przez kierowcę podczas jazdy to wykroczenie za 200 złotych i 5 punktów karnych. Co można, a czego nie wolno robić za kółkiem? Jakie szalone rzeczy robią kierowcy podczas prowadzenia auta? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: współprowadzącego "Absurdy drogowe" Kamila Jaśkowskiego i st. asp. Roberta Opasa z Komendy Głównej Policji.

  Wielu ludzi nie potrafi rozstać się ze swoimi komórkami. Są w nie wpatrzeni, kiedy idą po ulicy, jadą w autobusie, a nawet, gdy siedzą przy jednym stole z przyjaciółmi. Czy uzależnieni od telefonu są również goście Dzień Dobry TVN - aktorzy: Julia Kamińska, Filip Bobek i Leszek Stanek? Sprawdziliśmy to :)

  Osoby korzystające z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu stanowią duże zagrożenie dla innych kierowców. Okazuje się bowiem, że przy rozmawianiu przez komórkę, wykonywaniu selfie, czy pisani sms-ów w trakcie jazdy ryzyko wypadku wzrasta aż o 30 proc. O konsekwencjach korzystania z telefonu podczas prowadzenia auta rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prezesem Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Januszem Popielem i psychoterapeutą Robertem Rutkowskim.

  W czasach miłościwie panujących nam telefonów komórkowych w wielu miejscach próżno szukać poczciwych budek telefonicznych. Jednak jest człowiek, który nie chciał dać za wygraną i postanowił poszukać zguby. Kto nim jest? Oczywiście dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Czy odnalazł choć jedną budkę? Potrzebował pomocy?

  Pagery, czyli bezprzewodowe, elektroniczne urządzenie służące do komunikacji cieszyły się popularnością w latach 90. Z biegiem lat gadżet został wyparty przez telefony komórkowe. Czy obecne pokolenie wie czym jest pager i jakie było jego zastosowanie? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Nowojorska policja przestrzega przed trzymaniem telefonu komórkowego pod poduszką w trakcie snu, bo bateria w telefonie może wybuchnąć. O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy dr hab. inż. Marka Marcinka z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, który jest specjalistą w dziedzinie baterii i materiałów elektrodowych. A psychiatrę Michała Skalskiego zapytaliśmy o to, czy korzystanie z telefonu może mieć wpływ na zaburzenia snu?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer zafundował nam technologiczny powrót do przeszłości. Mogliśmy zobaczyć m.in.: telefon kaloryfer będący nieodłącznym atrybutem zamożnego biznesmena, telefon cegłę, który miał wartość nowego malucha i telefon z dołączaną klawiaturą. Ale na tym się nie skończyło - dzieciom wychowanym na współczesnej elektronice Filip zrobił test z obsługi starego, poczciwego walkmana. Jak im poszło? Zobaczcie, jak wyglądała gra "coś jakby FIFA Anno Domini 1983" :)

  Dzisiejszy odninek "Rozmów w toku" poświęcony będzie uzależnieniu dzieci od telefonów komórkowych. Do uzależnienia przyczyniają się - zdaniem Ewy Drzyzgi - sami rodzice, którzy obdarowują dzieci już od najmłodszych lat takimi gadżetami. 83 proc. dziesięciolatków posiada telefon komórkowy - to daje Polakom pierwsze miejsce na świecie! Czy podarowałaś/-łeś swojemu dziecku telefon komórkowy?

  Bez smartfona czujemy się jak bez ręki. Nie tylko z niego dzwonimy, piszemy krótkie wiadomości tekstowe, ale także słuchamy muzyki i robimy zdjęcia. Fotografujemy to, co się dzieje wokół nas. Z ciekawości postanowiliśmy sprawdzić, jakie ostatnio zdjęcie wykonali smartfonem warszawiacy. Co najchętniej uwieczniają? I po co to robią?

  Plecak z baterią słoneczną, plecak z etui na okulary, torba ze szmatką na smyczy, plecak z RFIDsafe, telefon komórkowy z linijką - te innowacyjne gadżety przedstawił w Dzień Dobry TVN Kuba Klawiter.

  Co Was najbardziej denerwuje, kiedy jesteście w kinie? Głośne mlaskanie, siorbanie, stękanie, czy kosmiczne światło z telefonów komórkowych? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.