Jak szybko naładować telefon?

Aktualnie czytasz: Jak szybko naładować telefon?
Źródło: Clayton Majona/Pixabay
Współczesne telefony wyposażone są w dziesiątki różnych aplikacji i często przez cały czas działają w trybie online. Z tych powodów należy ładować je niemal codziennie. Dowiedz się, jak szybko naładować telefon.

Ładowanie telefonu to proces, który może trwać kilkanaście godzin. Sprawdź, jak go przyspieszyć.

Jak szybko naładować telefon?

Najczęstszym problemem użytkowników smartfonów i tabletów jest mała wytrzymałość baterii. Urządzenia posiadają wyświetlacze, które są duże, a przy tym bardzo mocno świecą. Dodatkowym obciążeniem są pracujące przez cały dzień różne aplikacje. Wszystkie wymienione procesy szybko zużywają baterię, ale istnieje kilka sprawdzonych sposobów, by w miarę sprawnie ją naładować.

Aby ładowanie odbyło się szybko, należy ograniczyć do minimum użycie telefonu, a najlepiej w ogóle go nie używać. Ładowanie i jednoczesne korzystanie z telefonu sprawia, że traci on energię. Za największe zużycie odpowiada ekran i aplikacje, więc korzystanie z nich zawsze będzie działało na niekorzyść. Podczas ładowania najlepiej wyłączyć telefon. Odpowiedzi na pytanie, jak szybko naładować telefon, można znaleźć sporo, lecz jedna z najważniejszych brzmi: włącz tryb samolotowy. Nie każdy wie, że telefon działający w trybie samolotowym nie ma łączności z Wi-Fi i GPS, więc pobiera też znacznie mniej energii.

Szybkie naładowanie telefonu jest możliwe również wtedy, gdy korzystamy ze wszystkich jego funkcji. Wystarczy nie przeglądać statusów na portalach społecznościowych – to prosty, ale bardzo pomocny sposób. Portale społecznościowe pobierają znaczną część energii, więc odłączenie się od nich na czas ładowania z pewnością przyniesie korzyść. Kolejnym trikiem na to, jak szybko naładować telefon, jest zapewnienie mu odpowiednich warunków ładowania. Telefon najszybciej ładuje się w chłodnym miejscu, gdyż wysokie temperatury obniżają żywotność baterii. Ponadto warto też zawsze używać oryginalnej ładowarki zamiast portu USB w laptopie.

Jak naładować baterię bez telefonu?

Ładowanie baterii poza telefonem to zadanie, które można wykonać, lecz będzie ono wymagało pewnej wiedzy technicznej. Warto się do niego zabrać dopiero wtedy, gdy ma się przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu elektroniki. Odpowiedzi na pytanie, jak naładować telefon w ten sposób, jest kilka. W pierwszej kolejności można rozpruć stary kabel USB, podłączyć czerwony przewód do obydwu biegunów baterii i podpiąć ją do komputera. Warto jednak pamiętać, że w ten sposób można uszkodzić baterię. Wbudowana w telefonie elektronika sama wybiera napięcia oraz natężenie, a w razie potrzeby przerywa ładowanie. W przypadku ładowania baterii poza telefonem urządzenie nie będzie mogło kontrolować całego procesu, co może zakończyć się nawet wybuchem. Inna metoda polega na podpięciu do ładowarki specjalnego uchwytu zawierającego blaszki, które także podpinamy do obydwu biegunów baterii.

Jak naładować telefon bez prądu?

W przypadku awarii prądu telefon można ładować np. przy użyciu power banku. Koszt zakupu podstawowego urządzenia tego typu wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, a można nim naładować tablet lub smartfon w kryzysowej sytuacji. Kolejnym sposobem na to, jak naładować telefon bez prądu, jest skorzystanie z ładowarki rowerowej. Urządzenie montuje się do dynama połączonego z telefonem. Ładowarka zaczyna działać, gdy rowerzysta przekroczy prędkość 6 km/h. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, by nie jechać zbyt szybko. Zbyt duża prędkość przełoży się na większą ilość energii dostarczoną do komórki, co może spowodować awarię.

Producenci ładowarek wciąż szukają nowych rozwiązań. Dzięki temu są urządzenia zasilane na przeróżne sposoby, a jednym z bardziej innowacyjnych rozwiązań jest ładowarka współpracująca z... gotującą się wodą. Aby zasilić komórkę, wystarczy podpiąć do niej kabel wychodzący ze specjalnego pojemnika, w którym woda podgrzewana jest przez świeczkę. Urządzenie przypomina turystyczną butlę gazową i z pewnością może się przydać w warunkach polowych.

Jak naładować telefon bez ładowarki i kabla USB wpiętego do komputera?

Ludzka kreatywność nie zna granic. Już przy niewielkim nakładzie kosztów można samodzielnie przygotować urządzenie ładujące. Być może nie będzie to szybko ładująca ładowarka, lecz z pewnością przyda się w sytuacji kryzysowej. Potrzebne są: taśma izolacyjna, folia aluminiowa, adapter USB, drut miedziany, kabel do ładowania USB i magnes.

Pierwszą czynnością jest przygotowanie kabla USB. Należy odciąć jego końce oraz usunąć izolację (około 1 cm). Gdy pozbędziemy się izolacji, do adaptera przymocowujemy magnes, a przewody owijamy najpierw folią aluminiową, a potem drutem miedzianym. Tak przygotowane urządzenie należy umieścić we właściwym źródle.

Wyżej opisana metoda nie jest sposobem na to, jak najszybciej naładować telefon, ale umożliwia stworzenie stosunkowo prostego i taniego urządzenia ładującego. Również i w tym przypadku warto pamiętać, by nie zabierać się za wykonanie gadżetu bez odpowiedniego przygotowania technicznego.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Muzeum telefonów komórkowych

Muzeum telefonów komórkowych
Źródło: x-news

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rusza nowy sezon "Na Wspólnej". Jedna z rodzin musi uporać się z bombą, która na nich spadła

Rusza nowy sezon "Na Wspólnej". Jedna z rodzin musi uporać się z bombą, która na nich spadła

Jak bezpiecznie robić zakupy na targu?

Jak bezpiecznie robić zakupy na targu?

Cat Janice nie żyje. Jej historia poruszyła świat. "Nadal będzie wspierać swojego syna"

Cat Janice nie żyje. Jej historia poruszyła świat. "Nadal będzie wspierać swojego syna"

Wyjątkowy ślub na stadionie żużlowym. Sam Tai Woffinden złożył im życzenia

Wyjątkowy ślub na stadionie żużlowym. Sam Tai Woffinden złożył im życzenia

Justin Timberlake zagra w Polsce. Kiedy odbędzie się koncert? Ceny biletów zwalają z nóg

Justin Timberlake zagra w Polsce. Kiedy odbędzie się koncert? Ceny biletów zwalają z nóg

Horoskop na piątek, 1 marca 2024 r. Czeka nas wiele sukcesów

Horoskop na piątek, 1 marca 2024 r. Czeka nas wiele sukcesów

Kiedy budzą się żaby i ruszają na gody?

Kiedy budzą się żaby i ruszają na gody?

Dzień Tosta możemy obchodzić codziennie - najlepsze przepisy na każdą okazję

Dzień Tosta możemy obchodzić codziennie - najlepsze przepisy na każdą okazję

Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Zmagają się z nimi miliony Polaków

Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Zmagają się z nimi miliony Polaków

Pogoda na piątek 1 marca. Jaki będzie początek miesiąca?

Pogoda na piątek 1 marca. Jaki będzie początek miesiąca?