Styl życia

Kobiecie wszystko wypada. "To, że komuś się nie podoba, to jego problem"

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Jestem kobietą – mogę wszystko
Jestem kobietą – mogę wszystkoDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Wciąż w Internecie spotykamy się ze zwrotami typu: "Kobiecie w tym wieku nie wypada", "Kobiecie z taką tuszą nie przystoi". Dlaczego pomimo równouprawnienia wciąż nie wszystko nam wolno? Z jaki komentarzami spotykamy się najczęściej? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z DJ Wiką, Beatą Tadlą i Klaudią Klimczyk.

Czego kobiecie nie wypada?

Ostatnio Małgorzata Ohme wystąpiła w Dzień Dobry TVN w koszulce z postacią z kreskówki. W sieci posypała się lawina komentarzy, z których wynikało, że naszej prowadzącej nie wypada już nosić takich T-shirtów, bo jest dorosłą osobą. Ta sytuacja stała się punktem wyjścia do rozmowy: "czego nie wypada kobiecie?"

- Kompletnie buntuję się przeciwko temu słowu, że coś wypada, a czegoś nie wypada. Nie wypada być nieprzyzwoitym, nie wypada kraść - to jest jasne, ale co znaczy: "nie wypada"? Kto ma mi ograniczać moją wolność? Czy ja kogoś krzywdzę swoim wiekiem, wzrostem, tuszą? (...) Ciągle jest coś za nie takie, nie siakie. Właściwie nie wiadomo, do czego mamy się przypasować, jaki jest ten profil, który jest idealny, który nikogo nie oburza - powiedziała Beata Tadla.

Z kolei Klaudia Klimczyk, znana w sieci jako "Mama na obrotach", zauważyła, że na każdym kroku jej czegoś "nie wypada". - Ostatnio zrobiłam nowy tatuaż i kolczyk. Dostałam wiele komentarzy, że "matce w moim wieku nie wypada się już tatuować, kolczykować", a co najlepsze - chodzić w potarganych galotach (jak to się u mnie goda), a w kolorowych włosach, to już w ogóle. Dzisiaj mam kolorowe paznokcie, więc to jest chyba cud, bo mi przecież nie wypada - stwierdziła rozmówczyni.

Wirginia Szmyt - najstarsza didżejka w Polsce

Wirginia Szmyt swoją DJ-ską karierę rozpoczęła, mając 60 lat. Jak przyznała w Dzień Dobry TVN, wielokrotnie słyszała stwierdzenia typu: "W tym wieku? Nie wypada".

- Wypada wszystko, co jest dobre, co jest piękne, a to, że komuś się nie podoba, to jego problem, a nie mój - podkreśliła DJ Wika. - Jestem po 60+, 70+, 80+ i powiem, że wypada wszystko. Wypada marzyć, kochać, planować, zmieniać życie nawet od jutra. To nie znaczy, że ktoś przeżył 60 lat, to uważa, że wszystko ma poza sobą i już mu nic nie wypada, bo wszystko przeżył. Nieprawda. Bo po 60. roku życia zaczęłam zupełnie nową bajkę swego życia - dodała.

84-letnia didżejka na każdym kroku udowadnia, że wiek nie ma znaczenia. Zawsze można się realizować i wcielać w życie marzenia. Nasze gościnie podkreśliły, że powinniśmy się wspierać, a nie krytykować. Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości