Styl życia

Zniósł kamień z Rysów, bo nie zgadza się na ich podwyższanie. "Stwarzamy presję na naturze"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Rysy są w sam raz
Rysy są w sam razDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Arkadiusz Pasożyt wybrał się w Tatry z wyjątkową misją. Artysta wspiął się na najwyższy w Polsce szczyt i zabrał z niego jeden z kamieni, a wszystko to w ramach projektu "Rysy są w sam raz". W Dzień Dobry TVN performer odsłonił kulisy swojej wyprawy.

Rysy w oczach polskich performerów

Masyw Rysów ma aż trzy wierzchołki. Na granicy polsko-słowackiej znajduje się szczyt o wysokości 2499 m n.p.m. Niektórzy zrobiliby wiele, by podnieść go o choćby metr, a tym samym doczekać się w naszym kraju dwuipółtysięcznika. Najlepszym tego dowodem jest akcja przeprowadzana przez performera Adama Rzepeckiego, który od lat wnosi na górę kamienie.

Idea zmiany wysokości najwyższego szczytu w Polsce spotkała się otwartym sprzeciwem ze strony Arkadiusza Pasożyta. Artysta wizualny przekonuje, że "Rysy są w sam raz", dlatego w trakcie pobytu w Tatrach postanowił znieść z nich kamień.

- Wyobraziłem sobie taką sytuację, że te Rysy są obciążone tymi wymaganiami (...). Stwarzamy taką presję na naturze. Na górach także, żeby były jeszcze wyższe. Tak samo względem siebie podnosimy wymagania - wyjaśnił w Dzień Dobry TVN torunianin.

"Rysy są w sam raz" - wyjątkowy apel Arkadiusza Pasożyta

Performer z Torunia w wyjątkowy sposób uczcił swoją pierwszą wyprawę w Tatry. Warto podkreślić, że przeprowadzona przez niego akcja spotkała się z niemałym zainteresowaniem ze strony odpoczywających w górach turystów.

- Usłyszałem, że te kamienie, które są wnoszone na Rysy, mogą się obluzowywać i spadać (...). To jest nawet niebezpieczne - podsumował Arkadiusz Pasożyt.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości