Podróże

Studentka z pasją do podróżowania. Jakie miejsca już odwiedziła?

Podróże

Autor:
Katarzyna
Oleski
Reporter:
Yuliia Yaryna
Studentka w podróży
Studentka w podróży Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Studia to czas, kiedy młodzi ludzie odkrywają swoje pasje i podejmują decyzje, czym tak naprawdę chcą się zająć w życiu. Monika Staśkiewicz ten niezwykły okres wykorzystała na podróże. Jakie miejsca udało jej się odwiedzić? Czego nauczyła ją każda kolejna wyprawa? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Monika Staśkiewicz, czyli studentka w podróży

Erasmus to program wymiany studentów, który funkcjonuje niemal na całym świecie. Osoby, które się do niego zgłoszą mogą tylko odwiedzić najróżniejsze zakątki świata, ale przede wszystkim poznawać nowe kultury i nawiązywać nowe znajomości. Na taki wyjazd zdecydowała się Monika Staśkiewicz. - Dużo osób w ogóle nie ma pojęcia, że taki program istnieje i że w ramach swoich studiów mogą zrealizować taką wymianę zagraniczną - mówiła Monika Staśkiewicz podróżniczka.

Ewa Kasieńczar, mama Moniki, uważa, że dziewczynę od najmłodszych lat ciągnęło do podróżowania. - Mając 19 lat, to była jej pierwsza podróż, to był daleki wyjazd do Tajlandii, pojechała z koleżanką i jej mamą. Już po tym wyjeździe, wszystkie kolejne, a było ich sporo, ciężko jest mi zliczyć, były właśnie samodzielne - mówiła mama dziewczyny.

Monika Staśkiewicz o podróżach. Jakie części świata udało jej się zobaczyć?

Na swojego pierwszego Erasmus Monika wyjechała do Turcji. - Co miesiąc dostawałam z Erasmus 450 euro stypendium, które wystarczyło mi na pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia oraz na podróżowanie po Turcji - mówiła. Pani Monika dodała, że choć dużo podróżowała, to nie miała najmniejszych problemów z zaliczeniem przedmiotów na studiach. Tamtejszym wykładowcom zależało, aby studenci poznawali Turcję i jej kulturę.

W ramach wymiany studenckiej - na drugiego Erasmus - Monika pojechała na Maderę. Podróżniczka przyznała, że wyspa nastawiona jest przede wszystkim na turystów i życie tam nie do końca jej odpowiadało. - Co chwilę był inny festiwal, typu festiwal ziemniaka, cebuli. Przez to było też bardzo drogo - dodał.

Monika Staśkiewicz swoje podróże relacjonuje w mediach społecznościowych. Prowadzi także bloga. Zaraz po obronie pracy magisterskiej - zamierza znowu wyjechać. Gdzie się wybiera i na jak długo? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleski

Reporter: Yuliia Yaryna

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości