Podróże

Wakacje pod namiotem wracają do łask? "Na pewno będzie taniej niż w hostelu, hotelu i na kwaterze"

Podróże

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Wakacje pod namiotem
Wakacje pod namiotem Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Wakacje pod namiotem to wyjątkowe przeżycie. Poczucie wolności, możliwość obcowania z przyrodą i szansa na zaoszczędzenie pieniędzy to zaledwie część licznych atutów biwakowania. Jak przygotować się do wypoczynku na łonie natury? W Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedzieli dziennikarz Michał Bachowski i projektantka Agata Nowak.

Wakacje pod namiotem - zalety

Wypoczynek na łonie natury to nie lada atrakcja dla osób w każdym wieku. W sezonie wakacyjnym pola namiotowe pełne są turystów, którzy wysoko cenią sobie tę formę relaksu. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że ucieczka od miejskiego zgiełku jest nad wyraz przyjemna, ale to niejedyna zaleta biwakowania. Okazuje się, że urlop spędzony w malowniczych okolicznościach przyrody niesie za sobą także inne korzyści.

- Na pewno będzie taniej niż w hostelu, hotelu i na kwaterze (...). W tym roku odświeżałem sobie te różnice i to jest mniej więcej dwa razy taniej niż w takim wieloosobowym, kilkunastoosobowym pokoju w hostelu i co najmniej trzy lub cztery razy taniej niż w dwuosobowym pokoju w hostelu, hotelu albo na jakiejś kwaterze - zapewnił Michał Bachowski. Dodał też, że taki wyjazd nie wymaga dokonywania rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, a co za tym idzie pozwala cieszyć się swobodą podróżowania.

- Właściwie prawie zawsze jest miejsce na polu namiotowym. Przez dziesięć lat zdarzyło nam się jedno pole, które było całe zajęte i na którym nie było miejsca, a tak już nie jest z hotelami czy z jakimiś kwaterami, bo tu jednak trzeba odpowiednio wcześniej to rezerwować - ocenił dziennikarz Noizz.pl.

Jak przygotować się do wypoczynku na łonie natury?

Przygotowania do biwaku warto oczywiście rozpocząć od wyboru odpowiedniego namiotu. Nie bez znaczenia pozostaje także śpiwór, karimata i praktyczne przedmioty, które znacząco ułatwiają codzienne funkcjonowanie na kempingu. Taśma klejąca czy składany dipper do kawy to tylko niektóre z nich.

- Oczywiście można jeździć do kawiarni, ale to jest super przyjemne wyjść sobie z namiotu, podgrzać sobie wodę i po prostu zrobić sobie szybko kawę - stwierdził Michał Bachowski, zachęcając tym samym do rozpoczęcia przygody z biwakowaniem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości