wypoczynek

  wypoczynek

  Nie bez powodu jezioro w Tarnobrzegu nazywane jest "cudem ekologii" – na niemal 500 hektarach, które dawniej zajmowała kopalnia siarki, powstał sztuczny akwen wodny przeznaczony jedynie do celów rekreacyjnych. To istna gratka dla każdego, kto ceni sobie aktywny wypoczynek. Przejrzysta woda zachęca do nurkowania, a silny wiatr i delikatne fale jeziora przyciągają zapalonych surferów. Co jeszcze oferuje turystom Jezioro Tarnobrzeskie? Sprawdź!

  Wakacje powinny być czasem beztroski i nicnierobienia. Tymczasem część z nas, zamiast odpoczywać i cieszyć się wolnymi dniami, wpada w tryb "zadaniowy". Skąd się bierze przekonanie, że nawet na wakacjach "musimy" coś robić? Jak naprawdę zrelaksować się na urlopie i nabrać energii?

  Bahamy – tysiące wysp i małych wsypek, przepiękne rafy koralowe, czysta woda. Niektórzy twierdzą, że Bahamy to prawdziwy raj na ziemi! Zaliczane są one do państw wyspiarskich. Ich położenie na Oceanie Atlantyckim jest niezwykle atrakcyjne, dlatego każdego roku przybywa tu wielu turystów. Czy Bahamy są odpowiednie dla każdego turysty?

  Edyta Herbuś od jakiegoś czasu ucieka przed szarą, polską pogodą i wygrzewa się za granicą. Aktorka przebywa obecnie na Zanzibarze, gdzie korzysta nie tylko z uroków pięknych plaż, ale także z pozytywnych wibracji żywiołów Ziemi. W mediach społecznościowych gwiazda opublikowała zmysłowe nagranie z rajskiej wyspy i podzieliła się swoimi przemyśleniami.

  Każdy ma takie miejsce, w którym czuje się najlepiej. By "naładować akumulatory" i załapać chwilę oddechu, jeździmy tam, gdzie lubimy najbardziej. Ostatnio mieliśmy szansę przekonać się, jaki zakątek świata upodobała sobie Olga Bołądź, by odpocząć i odzyskać energię do działania. Może warto się zainspirować?

  Sezon wyjazdowy można uznać za rozpoczęty. Dlatego też Robert Stockinger postanowił dowiedzieć się jakie "niespodzianki" mogą na nas czyhać w pokoju hotelowym. O poradę poprosił Violettę Hamerską: "(Nieprzyjemny) Zapach jest czymś, co od razu dyskwalifikuje pokój (...) Wtedy warto pójść do recepcji i poprosić o zmianę". Co jeszcze może irytować gości w hotelu? Zobaczcie.

  Czy dzieci są rzeczywiście coraz bardziej obciążone obowiązkami? Czy są poddane presji sukcesu? Jak nauczyć je, dobrze wykorzystywać czas wolny, aby uniknąć "nicnierobienia" i połączyć przyjemne z pożytecznym? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Edytą Poncyliusz i dr Ewą Jarczewską-Gerc: "Jeżeli dziecko skupi się na wiedzy, na swoim rozwoju ono będzie szczęśliwe, natomiast jak będzie się skupiać na tym, żeby być najlepszym w klasie ... ta rywalizacja powoduje przemęczenie i później odbija się to na zdrowiu".

  Planowane są zmiany w Kodeksie pracy. Najbardziej przykuwa uwagę zapis dotyczący urlopów. Po pierwsze - niewykorzystane dni urlopowe nie będą przechodziły na następny rok. Po drugie - wszyscy, niezależnie od stażu pracy mają otrzymać po 26 dni urlopu w roku. Efekt? Wypoczęci i zmotywowani do pracy pracownicy oraz zadowoleni pracodawcy. Jakie jeszcze zmiany przewiduje nowelizacja Kodeksu pracy? O tym w Dzień Dobry TVN Robert Stanilewicz z TVN24 BIS.

  Dorota Gardias odwiedziła dziś, z kamerą Dzień Dobry Wakacje - Busko-Zdrój. Czekały tam na nią: kąpiele siarczkowe, masaże, relaks i pyszne jedzenie. Trochę jej zazdrościmy, a Wy? :)

  Choć pogoda na to nie wskazuje, to przed nami długi, majowy weekend, a wkrótce także wakacje. Dlatego warto już teraz zastanowić się nad tym, dokąd wybrać się na zasłużony odpoczynek i urlop. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Justynę Tomańską i Mariusza Totoszko, życiowych partnerów, którzy opowiedzieli o swoich rodzinnych podróżach i o tym, dlaczego warto wypoczywać za granicą na kempingach. Dlaczego Mariusz i Justyna lubią odpoczywać na kempingu? Ile kosztuje taki wypoczynek? Czy kemping może być luksusowy? Zobaczcie, jak odpoczywali i bawili się na kempingu w ubiegłym roku!

  Ceny pobytu nad polskim morzem gwałtownie rosną, a wakacje w kraju zaczynają być tak samo drogie jak wyjazd za granicę. Dlaczego? Co ceny hoteli mają wspólnego z programem 500+? Ile w te wakacje będzie kosztował wypoczynek nad polskim Bałtykiem? Czy razem z rosnącą ceną podnoszą się standardy? O sezonie wakacyjnym 2017 w Dzień Dobry TVN - dziennikarz TVN24 Paweł Blajer.

  Ula Chincz rozmawiała z pomysłodawcą tzw. "surf offices" czyli biur, w których jego klienci mogą połączyć pracę zawodową z surfowaniem. Kim są ludzie, którzy korzystają z usług Petera Fabora? Jak to się stało, że Słowak postanowił przeprowadzić się do Hiszpanii i otworzyć tam swoją firmę?

  Coraz częściej Boże Narodzenie spędzamy w polskich górach. Ile kosztuje zimowy wypoczynek i, jak wygląda oferta wynajmu pokoi i domków? Prezenter pogody Bartek Jędrzejak wybrał się na Podhale, by sprawdzić te informacje u Klementyny Gąsienicy-Byrcyn. Czy wiecie, jak górale przeganiają złą pogodę?

  Mũi Né to miejscowość w południowo-wschodnim Wietnamie, nad Morzem Południowochińskim. W latach 90. zaczęli napływać tu miłośnicy sportów wodnych. Dziś jest to mekka kite-surferów. Choć Mũi Né pełne jest obcokrajowców, to za "swojaków" uznaje się tylko tych, którzy przejmują styl życia miejscowych. Co to oznacza? Gdzie należy bywać, robić zakupy i gdzie jadać? Sprawdził to Andrzej Meller, który w Wietnamie spędził trzy lata. Czy mieszkańcy Mũi Né uważają go za "lokalsa"?

  W PRL-u Polacy częściej spędzali wakacje w kraju, a jeśli mogli wyjechać za granicę, to wybierali Złote Piaski w Bułgarii, czy Krym. A jak jest obecnie? Które kierunki są teraz najbardziej popularne? Które z krajów ucierpiały na skutek ataków terrorystycznych? Gdzie warto wypoczywać w Polsce? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN Krzysztofa Góralczyka z Polskiej Izby Turystyki.

  W ostatnim czasie Krajowy Rejestr Długów odnotował znaczne zadłużenie biur podróży. Czy na kondycję polskiej branży turystycznej mają wpływ ostatnie zamachy terrorystyczne? Czy w związku z napiętą sytuacja polityczną koszt wakacji w Turcji, Tunezji, Egipcie zmaleje? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Karpę-Świderek, dziennikarkę TVN24 Biznes i Świat.

  Większość z nas, wybierając się na wakacje, marzy o wypoczynku w bezpiecznym miejscu. Nie dotyczy to jednak gościa Dzień Dobry TVN biznesmena i podróżnika Andrew Drury'ego, który wybiera destynacje ogarnięte konfliktami zbrojnymi. Zapytaliśmy go o motywy wyboru tak niebezpiecznych miejsc, sposoby radzenia sobie z ryzykiem i niebezpieczne sytuacje, w których uczestniczył. Czy to, co zobaczył w trakcie podróży zmieniło go?

  Niestety okres urlopowy powoli dobiega końca... Ania Kalczyńska i Robert Kantereit wypoczęci, opaleni i w świetnych humorach właśnie wrócili do pracy :) By podtrzymać jeszcze ten letni klimat, przygotowaliśmy dla Was mnóstwo wakacyjnych tematów!

  Katarzyna Olubińska zabrała kamerę Dzień Dobry TVN do San Pietro della Ienca - miejsca, w którym lubił wypoczywać Jan Paweł II. Co robił papież w swoim wolnym czasie i dlaczego akurat to miejsce tak bardzo przypadło mu do gustu?

  Wakacyjne zdjęcia to wspaniała pamiątka. Jednak nie wszystkie wychodzą tak jak byśmy chcieli. Jeśli macie "szuflady" pełne tych mniej udanych zdjęć - wysyłajcie do nas przez facebooka. Może gdzieś spotkaliście się z "mistrzem drugiego planu" albo nieoczekiwanie ręka wystaje Wam z głowy?:) Podzielcie się! https://www.facebook.com/DzienDobryTVN. Na naszym fanpage’u, za pomocą wiadomości, w załączeniu przesyłajcie zdjęcia. Najfajniejsze i najśmieszniejsze zdjęcia publikujemy na facebooku ( oczywiście oznaczmy delikwenta:), oraz na naszej stronie. Warunek: muszą to być zdjęcia z wakacji!

  Wakacyjne zdjęcia to wspaniała pamiątka. Jednak nie wszystkie wychodzą tak jak byśmy chcieli. Jeśli macie "szuflady" pełne tych mniej udanych zdjęć - wysyłajcie do nas przez facebooka. Może gdzieś spotkaliście się z "mistrzem drugiego planu" albo nieoczekiwanie ręka wystaje Wam z głowy?:) Podzielcie się! https://www.facebook.com/DzienDobryTVN. Na naszym fanpage’u, za pomocą wiadomości, w załączeniu przesyłajcie zdjęcia. Najfajniejsze i najśmieszniejsze zdjęcia publikujemy na facebooku ( oczywiście oznaczmy delikwenta:), oraz na naszej stronie. Warunek: muszą to być zdjęcia z wakacji!

  Plecak piknikowy, w którym możemy zmieścić kieliszki, sztućce i inne naczynia nieodzowne w czasie grillowania. Paszcza krokodyla, ekologiczna rozpałka, wodny widoczek, wędka teleskopowa, długopis na kleszcza. W studiu Dzień Dobry TVN Pani Gadżet, czyli Anna Nowak-Ibisz, zaprezentowała najnowsze zdobycze techniki w służbie majówce.