Podróże

Czy wyprawa do lasu z dzieckiem jest bezpieczna? "Żadne zwierzę nie atakuje ludzi"

Podróże

Autor:
Katarzyna
Oleksik
W co się bawić z dzieckiem w lesie?
W co się bawić z dzieckiem w lesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Ostatnie dni wakacji to doskonała okazja, aby wybrać się z dzieckiem do lasu. Taka wycieczka pozwoli młodemu człowiekowi lepiej poznać przyrodę, a także zwierzęta, które tam żyją. Jak się przygotować do samodzielnego wyjścia do lasu? Co należy ze sobą zabrać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Seweryn Kubicki, instruktor survivalu.

Dlaczego warto wybrać się z dzieckiem do lasu?

Ogromna grupa dzieci większość wolnego czasu spędza wpatrzona w ekran telefonów komórkowych czy komputerów. Doskonałą alternatywą dla gier czy surfowania w mediach społecznościowych może być wyprawa do lasu. W ocenie Seweryna Kubickiego, instruktora survivalu, pomysłodawcy wielu projektów ekstremalnych i akcji charytatywnych, aby oswoić dziecko z lasem, warto pobawić się z nim w tropienie. - Przy okazji dowiadujemy się, co w tym lesie możemy zobaczyć, co tam mieszka. Okrywać ciekawy teren - mówił w Dzień Dobry TVN Seweryn Kubicki.

Wybierając się do lasu, trzeba zwracać uwagę na dwie rzeczy. - Szukamy topów i odchodów. Na przykład wilki mają to do siebie, że zaznaczają teren tylko na krzyżówkach bądź na ścieżkach linii energetycznych - dodał specjalista.

Jak przygotować się wyprawy do lasu z dzieckiem?

Zanim jednak wybierzemy się do lasu, to do takiej wyprawy trzeba się dobrze przygotować. Potrzebna będzie m.in. miarka. Dzięki niej będziemy mogli odróżnić tropy psów od tych, które zostawiły wilki. Warto dodać, że podążanie śladem tych ostatnich nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa. - Wilki nie atakują ludzi. Żadne zwierzę nie atakuje ludzi (robi to), dopiero jak poczuje się zagrożone - tłumaczył nasz rozmówca.

Na wyprawę warto zadbać ze sobą również lornetkę. - Na moich warsztatach (robimy) tropienie i obserwację zwierząt w ich naturalnym środowisku. Jak już uda się wytropić dane zwierzę, [...], (zaczyna się) obserwacja - jak podejść do tego zwierzęcia, żeby go nie spłoszyć. Zajęcia z fotografii, czyli upamiętnienie najpiękniejszej chwili w terenie na naszym wyjściu - dodał nasz rozmówca.

W lesie przyda się także nóż. - Nóż tak, jak dla informatyka komputer, tak dla nas instruktorów survivalu, jest to podstawowe narzędzie naszej pracy, naszych działań - dodał.

Co jeszcze warto mieć przy sobie? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości