namiot

  namiot

  W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że zamiast na wyjazd z rodzicami, woli udać się na urlop z rówieśnikami. To duże przeżycie zarówno dla dzieci, jak i rodziców, ale też spory krok do osiągnięcia samodzielności i niezależności. A jak wyglądały pierwsze samotne wakacje gwiazd? O tym w Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli Olga Borys, Jakob Kosel oraz Krzysztof Skiba.

  Zastanawiasz się, jak uszyć tipi i czy można zrobić to samodzielnie? Stworzenie namiotu dla dziecka może się wydawać nie lada wyzwaniem. Nie jest to jednak trudne. Przekonaj się, jak uszyć tipi i czego będziesz do tego potrzebować.

  Biwakowanie na dziko jest jednym z najlepszych sposobów obcowania z przyrodą. Szczególnie w sezonie wakacyjnym, gdy temperatura w nocy jest nadal przyjemna, warto wybrać się na biwak pod namiotem. Taka forma spędzania czasu pozwala mieszkańcom dużych aglomeracji uciec od zgiełku miasta.

  Lasy to niewątpliwe dobrodziejstwo - oczyszczają powietrze, dają schronienie i pożywienie. Jak wykorzystać tę płynącą z natury dobroć? Niedawno zmieniły się przepisy, dzięki którym każdy może w wyznaczonych miejscach rozbić biwak - trzeba spełnić jednak pewne warunki. Co więcej, kiedy już zatrzymamy się w lesie wystarczy się delikatnie rozejrzeć, żeby znaleźć składniki na pyszną i zdrową kolację.

  Sukkot, inaczej Święto Szałasów czy Święto Namiotów, jest tradycyjnym świętem żydowskim. Obchodzi się je od 15. do 21. dnia miesiąca Tiszrei, które najczęściej wypadają w październiku. Sukkot przypada jednocześnie na 2 tygodnie po rozpoczęciu roku i 5 dni po innym święcie, Jom Kippur.

  Namiot i biwak kojarzą się przede wszystkim z cieplejszą porą roku. Ale śnić mogą się przecież każdej nocy. Co sennik mówi na temat namiotu i biwakowania? Czy śniąc o namiocie, można oczekiwać egzotycznej wyprawy czy raczej lokalnych przygód? A może ani jednego, ani drugiego?

  Choć tegoroczne wakacje będą inne niż dotychczas, wcale nie muszą być gorsze. Wyjazdy zagraniczne i długie loty transkontynentalne stoją pod znakiem zapytania, dlatego trzeba znaleźć alternatywę. Bohaterowie naszego reportażu już to zrobili. Zainspirujcie się.

  Które wakacje bardziej zapadają w pamięć? Te spędzone w ekskluzywnym apartamencie, czy pod namiotem z rodziną lub przyjaciółmi? Dawid Woliński powiedział w Dzień Dobry Wakacje: "Bardziej pamiętam ten namiot z rodzicami". A które woli Maria Konarowska? Czy wszystkie pięciogwiazdkowe hotele są faktycznie identyczne na całym świecie?

  Do wakacji jeszcze tylko kilka dni. Część z Was w czasie urlopu na pewno wybierze się pod namiot. Zobaczcie, co będzie Wam potrzebne. Anna Nowak-Ibisz prezentuje przydatne i - co najważniejsze -lekkie gadżety.

  Robert Kantereit był na Wintercampie. Po raz kolejny zorganizowano tam obóz, podczas którego uczestnicy spali w namiotach lub jamach śnieżnych. Mogli cieszyć się piękną pogodą i ogromną ilością śniegu.