Polska

Który aquapark w Polsce warto odwiedzić? Oto ranking polskich parków wodnych

Polska

Autor:
Adrian
Adamczyk
Dziecko

Baseny termalne, ekstremalne zjeżdżalnie, piaszczyste plaże, akwarium z rekinami, baseny z wodą morską – oto, czego można doświadczyć w polskich aquaparkach. Od Wielkopolski po Małopolskę – na terenie całego kraju zlokalizowane są dziesiątki interesujących parków wodnych. Które polskie aquaparki są najlepsze?

Nie sposób wybrać tylko jednego, najlepszego polskiego aquaparku. Oferta, jaką prezentują krajowe parki rozrywki jest naprawdę bogata. Już niedługo, w 2019 roku, na terenie Polski zlokalizowany zostanie największy aquapark w Europie. Nie można zatem zaprzeczyć stwierdzeniu, że Polska to królestwo aquaparków.

Zobacz wideo: Jak przetrwać upały?

Jak przetrwać upały?

Zimna herbata w upalne dni - to jest to!
Zimna herbata w upalne dni - to jest to! Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Które baseny i aquaparki w Małopolsce warto wybrać?

Małopolska jest jednym z tych regionów Polski, w którym znaleźć można wiele ciekawych parków rozrywki. Który aquapark warto odwiedzić na terenie Małopolski? Oto nasz przegląd:

 • Terma Bania – każdy miłośnik aktywnego wypoczynku, przebywający na terenie Polski południowej, powinien odwiedzić ten aquapark. Terma Bania znajduje się w Białce Tatrzańskiej. Jest jednym z najnowocześniejszych aquaparków na Podhalu. W tym małopolskim aquaparku można skorzystać z basenów termalnych, tężni solankowych, saun, basenów sportowych.
 • Chochołowskie Termy – na odwiedzających Chochołów czekają baseny termalne zewnętrzne i wewnętrzne, grota solna, basen pływacki, sauna, zjeżdżalnie rodzinne, plac zabaw dla dzieci, jacuzzi z wodą termalną.
 • Termy Bukowina Tatrzańska – Termy oddalone są zaledwie 15 km od Zakopanego. Do dyspozycji gości jest część sportowa (aż 12 basenów), część rehabilitacyjna i uzdrowiskowa.
 • Park wodny w Tarnowie – ten polski aquapark oferuje dostęp do basenów sportowych, rekreacyjnych, zjeżdżalni rurowej o długości 90 m, jacuzzi, części spa.

Jakie aquaparki królują w Wielkopolsce?

Wielkopolska to kolejny polski region obfitujący w liczne aquaparki. Oto kilka wyróżniających się wielkopolskich aquaparków, które warto zobaczyć.

 • Termy Maltańskie – poznańskie Termy Maltańskie są nadal największym aquaparkiem w Polsce. Stanowią zarazem drugi co do wielkości kompleks tego typu w Europie. Termy dzielą się na część sportową i rekreacyjną. Do dyspozycji wypoczywających jest aż dziewięć basenów, w tym basen do skoków, basen z falami, basen olimpijski, baseny geotermalne i solankowe. Część rekreacyjna jest dodatkowo wzbogacona o zjeżdżalnie: Tornado, Kamikadze, Dziką Rzekę, czy atrakcje dedykowane całym rodzinom, tj. zjeżdżalnię wielotorową i pontonową, statek piracki.
 • Tarnowskie Termy – to kolejny polski aquapark zlokalizowany niedaleko Poznania. Tarnowskie Termy podzielone są na część rekreacyjną, sportową i saunarium. Niektóre z basenów wypełnione są wodą geotermalną, chlorkowo-sodową.
 • Aquapark Kalisz – Aquapark Kalisz składa się z aż dziewięciu basenów wewnętrznych i zewnętrznych, a cała powierzchnia kompleksu wynosi 2 tysiące metrów kwadratowych. Oprócz basenów skorzystać tu można z kręgielni, saun, siłowni.
 • Centrum Rekreacji Oborniki – zaletą tego ośrodka jest możliwość korzystania z basenów bez ograniczeń czasowych. Do dyspozycji gości są: basen sportowy, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, multimedialna zjeżdżalnia, jacuzzi, strefa spa.

Najlepsze aquaparki w Polsce

Który aquapark w Polsce jest najlepszy? Wśród rankingów na najlepsze aquaparki w Polsce pojawiają się najczęściej wspomniane wcześniej: Termy Maltańskie w Poznaniu, Termy Chochołowskie w Chochołowie, Termy Bukowina Tatrzańska.

Innymi, równie często wymienianymi polskimi aquaparkami, są:

 • Aquapark Reda – jest to nowy aquapark w Polsce . W dodatku to jedyny aquapark połączony z oceanarium. Odwiedzający mają możliwość zjechania podświetlanym tunelem, mającym sześćdziesiąt metrów długości. Na końcu tunelu znajduje się akwarium, w którym pływają m.in. rekiny sprowadzone ze Sri Lanki. Ponadto, w parku wodnym znaleźć można liczne zjeżdżalnie podnoszące poziom adrenaliny, jacuzzi, baseny z prawdziwymi falami.
 • Wrocławski Park Wodny – spędzenie wakacji w tym polskim aquaparku to świetny pomysł, ponieważ panuje tu tropikalny klimat. We Wrocławskim Parku Wodnym znaleźć bowiem można egzotyczną roślinność, groty, wodny bar, mostki. Na odwiedzających czekają ponadto Dziecięca Zatoka, zjeżdżalnie, basen solankowy, sauny, strefy spa.
 • Park Wodny Jan, Darłówko – to pomysł na spędzenie czasu w aquaparku nad polskim morzem. Jest to jedyny w Europie park wodny z wodą morską, który czynny jest cały rok. Znaleźć tu można basen sportowy, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci czy liczne zjeżdżalnie.
 • Aquapark Fala, Łódź – inspiracją dla autorów tego polskiego aquaparku były palmiarnie i oranżerie. Aquapark w Łodzi nawiązuje do karaibskich krajobrazów. Pełno tu piaszczystych plaż, barów, palm. Oprócz tego goście mają dostęp do siedmiu basenów, w tym basenów ze sztucznymi falami, wodospadami, rwącą rzeką.

Zobacz wideo: Podwodne szachy

Podwodne szachy
Podwodne szachy Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Imgorthand/Getty Images

Pozostałe wiadomości