Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki. "Podjęliśmy trudny temat, który obrazuje to, co się aktualnie dzieje"

Wystawa "Jeźdźcy" w Gauger Art Gallery
Prawdziwa apokalipsa w Galerii Gauger
Źródło: Dzień Dobry TVN
Bronisław Krzysztof to znakomity polski rzeźbiarz, który zaprosił do swojego wyjątkowego projektu kilku innych światowej sławy artystów. Razem z nimi wystawił w Gauger Art Gallery prace oparte na apokaliptycznej wizji czterech jeźdźców. Do kiedy można oglądać dzieła?

Bronisław Krzysztof - doceniany artysta

Dzieła Bronisława Krzysztofa znane są na całym globie. W pracowni w Bielsku-Białej artysta tworzy niezwykłe rzeźby i medale. Jego twórczość została nagrodzona m.in. Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP czy medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". - Wykonałem ponad 150 rzeźb. I te rzeźby rozeszły się po całym świecie. Moje prace są w 28 krajach - mówi w materiale Dzień Dobry TVN wspomniany przedstawiciel sztuki.

Śladami wybitnego artysty poszedł jego syn Krzysztof Krzysztof. - Tata ma fantastyczne zaplecze wiedzy, z którego skwapliwie korzystałem. Pozwalało mi to bardzo szybko realizować pewne rozwiązania - zaznacza młodszy z mężczyzn. Ojciec i syn połączyli siły w wyjątkowym przedsięwzięciu.

Dalsza część tekstu poniżej.

Wystawa "Jeźdźcy" w Gauger Art Gallery

Najważniejszy projekt pana Bronisława, czyli "Jeźdźcy" miał swój początek 28 lat temu. Teraz, dzięki międzynarodowej współpracy z artystami, możemy zobaczyć wchodzące w skład przedsięwzięcia rzeźby w galerii Gauger w Warszawie.

- Wystawa ma charakter międzynarodowy. Pomysłodawca zaprosił pięciu innych kolegów, w tym swojego syna. Panowie są z różnych miejsc w Europie: ze Słowacji, z Czech, z Węgier. Każdy z nich prezentuje, być może odmienną bądź spójną (to już pozostawiam ocenie widza), wizję apokalipsy - tłumaczy Agnieszka Wolska, dyrektor artystyczna galerii Gauger.

- Jest to przede wszystkim wystawa sztuki współczesnej. Podjęliśmy trudny temat, który obrazuje to, co się aktualnie dzieje - zaznaczył w Dzień Dobry TVN Bronisław Krzysztof. Dzieła można oglądać w warszawskiej galerii od 21 maja do 5 czerwca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości