rzeźby

    rzeźby

    Dorota Wellman wybrała się do Niemiec, nieopodal Drezna, by spotkać się z polską rzeźbiarką Małgorzatą Chodakowską. Do Drezna przywiodła rzeźbiarkę miłość. Tu tworzy swoje niezwykłe rzeźby z brązu, które ożywia wypływająca z nich woda. - Jeśli chciałabym, żeby ktokolwiek rzeźbił kobiety, to powinna być pani - tak Dorota Wellman zwróciła się polskiej rzeźbiarki. Jaką rzeźbę, autorstwa Małgorzaty Chodakowskiej, Dorota Wellman lubi najbardziej? Czy fontanny Chodakowskiej znajdują się w Polskich miastach? Dlaczego nie lubi rozstawać się ze swoimi rzeźbami? I dlaczego tak bardzo fascynuje ją ludzkie ciało, które jest przedmiotem jej prac?

    To nie jest Stalowa Wola, a... stalowa galeria w Pałacu Kultury w Warszawie, do której zaprasza Was dziennikarka Ula Chincz. Zachwyciły ją rzeźby, tron i samochody wykonane ze złomu. Ile czasu zajmuje rzemieślnikowi zrobienie samochodu ze stali? Czy ta wystawa może stać się wizytówką Warszawy?

    Podczas letniej aukcji organizowanej przez Dom Aukcyjny Polswiss Art będzie można nabyć obrazy i rzeźby reprezentujące polską sztukę i rzemiosło okresu od XIX do XXI wieku. Co dokładnie? O tym w Dzień Dobry TVN właścicielka domu aukcyjnego Polswiss Art Iwona Büchner.

    Mrągowo to zwykłe polskie miasto. Jednak posiada coś, czego inne miasta mogą mu pozazdrościć. Pomnik... penisa! Tylko, że to nie miał być penis, ale czajnik! Kto go zaprojektował i co miał na myśli? Ile kosztowała rzeźba i kto za nią zapłacił? Filip Chajzer podążył szlakiem znaków i pomników. Jakie odkrył w Rzeszowie? :-)