Nie żyje "najbrudniejszy człowiek świata". Przed śmiercią przekonano go do kąpieli

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
theguardian.com
Brudne splecione męskie dłonie.

Nie żyje Amou Haji, nazywany "najbrudniejszym człowiekiem na świecie". Mężczyzna, który przez kilka dekad unikał kąpieli, zmarł w niedzielę, 23 października br. we wsi Dejgah w irańskiej prowincji Fars. Miał 94 lata. - Kilka miesięcy temu mieszkańcy wioski przekonali go, aby po raz pierwszy się umył - donosi agencja prasowa Irna.

"Najbrudniejszy człowiek świata" nie żyje

W wieku 94 lat zmarł irański pustelnik, nazywany "najbrudniejszym człowiekiem na świecie". Jak podają zagraniczne media, Amou Haji przez ponad 60 lat unikał kontaktu z wodą i mydłem. Krótko przed śmiercią miał zdecydować się na kąpiel za namową pobratymców.

Bicie rekordów

Przygotowania do bicia rekordu
Przygotowania do bicia rekordu Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Kilka miesięcy temu mieszkańcy wioski przekonali go, aby po raz pierwszy się umył - podała agencja prasowa Irna.

"Najbrudniejszy człowiek świata" - kim był Amou Haji?

Amou Haji unikał kąpieli w obawie przed zachorowaniem. Irańskie media donoszą, że u podstaw jego decyzji leżały "emocjonalne niepowodzenia w młodości". Mężczyzna przez kilka dekad stronił od wody i mydła, jednocześnie wyróżniając się za sprawą rozmaitych nawyków.

Codzienną rutynę "najbrudniejszego człowieka świata" w 2014 roku opisał "Teheran Times". Na łamach pisma podano, że Amou Haji żył z dala od społeczeństwa, żywił się padliną i palił fajkę wypełnioną odchodami zwierząt.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: theguardian.com

Źródło zdjęcia głównego: Doug Berry/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości