Styl życia

6-letnia wicemistrzyni świata w tańcu. "Bardzo ciężko ją wyciągnąć z sali treningowej"

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
6 letnia Martynka – wicemistrzyni świata w Jazz Mini
6 letnia Martynka – wicemistrzyni świata w Jazz Mini Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

6-letnia Martynka, choć trenuje taniec dopiero od kilku miesięcy, to już ma na swoim koncie wiele sukcesów. Niedawno zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata Jazz Mini Kids. Utalentowana dziewczynka w Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak zaczęła się jej pasja.

Mała mistrzyni świata

Wybitne osiągnięcia w tańcu to nie tylko talent, ale przede wszystkim ciężka praca. 6-letnia Martynka Stawowy z Barwałdu Górnego koło Wadowic, w pierwszej połowie grudnia podczas Mistrzostw Świata IDO Jazz Mini Kids, otrzymała tytuł wicemistrzyni. Jej mama, Marta Stawowy, jest bardzo dumna ze swojej pociechy.

- Martynka ma tylko 6 lat, ale jak na swój wiek jest bardzo pracowita, ambitna. Wszystko zaczęło się tak naprawdę niedawno, bo w kwietniu. Martynka pojechała na swoje pierwsze zawody, które wygrała. W czerwcu była na kolejnym turnieju i wygrała. Niedawno odbyły się mistrzostwa, na których zdobyła tytuł wicemistrza świata - powiedziała Marta Stawowy.

6-latka trenuje trzy razy w tygodniu, a raz ma zajęcia indywidualne.

- Mamy w domu jeszcze jednego tancerza. Mój syn Mateusz, który ma 15 lat, wraz ze swoją partnerką Sarą są wielokrotnymi mistrzami Polski. W grudniu zostali ogłoszeni 4. parą świata. A tydzień później mistrzostwo zdobyła Martynka. To wiąże się z wielkim trudem dla dziecka, ale również dla rodziców. To dużo obowiązków, pracy, poświęcenia, natomiast czego się nie robi dla tak cudownych dzieci - podkreśliła dumna mama.

Wielka pasja Martynki

Martynka w przeszłości podglądała, jak trenuje jej starszy brat. - Zobaczyłam, jak mój brat tańczy, spodobało mi się to, ale nie chciałam tańczyć tego, co on, tylko chciałam tańczyć jazz. I mama mnie zapisała - przyznała 6-latka.

Mama Martynki nie musi namawiać ani zachęcać córki do aktywności fizycznej.

- Córka, wchodząc na salę taneczną, nie wyobraża sobie, żeby nie tańczyć. Ja robię wszystko, żeby w tej kwestii jej pomóc. Bardzo ciężko ją wyciągnąć z sali treningowej. Jak już wejdzie, to ciężko jej z niej wyjść - podsumowała Marta Stawowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości