Dziecko

11-latka ma włosy, których nie da się uczesać. Jej mama zdradziła, jak radzą sobie z tą przypadłością

Dziecko

Catherine Falls/Getty Images

Shilah Madison Calvert-Yin to dziewczynka, o której już jakiś czas temu było głośno za sprawą jej niedających się uczesać włosów. Dziś ma 11 lat i kilkanaście tysięcy fanów w mediach społecznościowych. O przypadłości dziewczynki opowiedziała jej mama.

Włosy niedające się uczesać

Przypadłość Shilah nazywana jest zespołem włosów niedających się uczesać. Jest to anomalia strukturalna, charakteryzująca się rzadkim przekrojem z podłużnym pobruzdowaniem. Nie ma wpływu na ogólny stan zdrowia, sprawia jedynie, że włosy są trudne do ułożenia.

Przez lata fryzura Shilah się zmieniała. Jej kosmyki od są sztywne, ale przez lata zmagania się z tym problemem, ona i jej mama, nauczyły się radzić sobie z nim. Kiedy są mokre nie wyglądają inaczej, sytuacja zmienia się po wysuszeniu. Mama dziewczynki opowiedziała, że wielu ludzi radziło, jakie zabiegi wykonywać i do jakich fryzjerów chodzić. Dzisiaj Shilah ma już swoje rytuały.

Sposoby na włosy niedające się uczesać

Po pierwsze, Shilah i jej mama zakupiły jedwabne poszewki na poduszki, aby włosy mniej się wycierały. Kolejna kwestia to znalezienie odpowiedniego fryzjera. Po wielu próbach trafiły do salonu, który sprostał ich oczekiwaniom.

- Jedna z fryzjerek zasugerowała, abyśmy zabrali córkę do salonu afrykańskiego, ponieważ tam eksperci są bardziej doświadczeni w czesaniu włosów takich, jakie ma Shi. Od tamtego momentu chodzimy do takiego salonu - opowiadali rodzice w rozmowie z lovewhatmatters.com.

Kiedy dziewczynka była malutka, rodzice nie zwracali uwagi na jej włosy, ale w trakcie wizyty w szpitalu zainteresował się nimi lekarz.

- Córka była w szpitalu na prostym zabiegu stomatologicznym. Wtedy anestezjolog zapytał mnie: "czy nie powinnaś być zaniepokojona tym, co dzieje się z twoją córką?". Nie wiedziałam zupełnie, o czym on mówi - zdradziła matka.

Shilah niewątpliwie zwraca na siebie uwagę. Niestety w związku z tym, w życiu codziennym spotkały ją nieprzyjemne komentarze. Jednak dziewczynka ma też profil w mediach społecznościowych i tam obserwuje ją kilkanaście tysięcy fanów, którzy zachwycają się jej wyglądem.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Sposób na wypadanie włosów

Autor: Daria Pacańska

Źródło: o2.pl

Pozostałe wiadomości