Postanowiła zostać prostytutką, bo chciała napisać książkę. "Czułam się jak artystka"

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
welt.de/nowyteatr.org
Getty

Emma Becker by napisać książkę potrzebowała dwóch rzeczy - tematu i pieniędzy. Kobieta zdecydowała, że w obu tych kwestiach pomoże jej prostytucja, dlatego na dwa lata zatrudniła się w berlińskim domu publicznym. Książka okazała się hitem, a jej autorka uważa, że doświadczenie to pozytywnie wpłynęło na pewne kwestie jej życia. "Szczerze mówiąc, wolałam pracować w burdelu niż dziesięć godzin na kasie za śmieszną pensję".

Zatrudniła się jako prostytutka, by napisać książkę

Emma Becker w 2013 roku zamieszkała w Berlinie. Marzyła o napisaniu książki, ale brakowało jej dwóch kluczowych rzeczy: pomysłu i pieniędzy. Spacerując po stolicy Niemiec mijała dom publiczny "La Maison". Pomyślała wtedy, że mogłaby spróbować swoich sił jako seksworkerka.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

- Złożyłam aplikację drogą mailową i zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Szefowa chciała wiedzieć, jaką jestem kobietą, jak postępuję z mężczyznami, jaki mam stosunek do seksu i pracy seksualnej - opowiadała Becker w wywiadzie udzielonym dla Laury Sophii Jung.

Z opowieści pisarki wynika, że szefostwo podchodziło do prowadzonego biznesu bardzo profesjonalnie. - Ważne było dla niej (szefowej przyp.red.), aby mój profil internetowy nie obiecywał niczego, czego bym nie spełniła. Podobało mi się to - stwierdziła. - To była bardzo przyjemna agencja. Dbano o mnie i poświęcano mi dużo uwagi. Przede wszystkim obowiązywała jedna zasada: jak nie chcesz pracować, to nie musisz. Zawsze możesz wrócić do domu - dodała Becker.

Becker stwierdziła również, że podobnie do domów publicznych działają aplikacje randkowe. Jedyną różnicą jest to, że po spotkaniu z mężczyzną z internetu kobieta nie otrzyma zapłaty. - Dlatego łatwo było mi pracować jako prostytutka. Mężczyźni i tak zachowują się, jak klienci. - stwierdziła. 

Książka okazała się hitem

Becker przyznała, że pracowała dwa dni w tygodniu - pozostały czas mogła spędzać na pisaniu swojej książki. - Każdy idiota, który pracuje w biurze, może powiedzieć: nie bardzo mam ochotę, ale muszę zapłacić rachunek, więc pracuję dalej. Z prostytutkami jest to równie żałosne i smutne. Szczerze mówiąc, wolałam pracować w burdelu niż dziesięć godzin na kasie za śmieszną pensję - mówiła w wywiadzie.

Praca w domu publicznym dała Becker nie tylko materiał na książkę i fundusze. Kobieta wyznała, że to doświadczenie wpłynęło korzystnie na jej życie seksualne: -  Moja własna przyjemność jest teraz dla mnie o wiele ważniejsza - oceniła. Dodała również, że nie sypia z mężczyznami, by podnieść poczucie własnej wartości.

Książka Emmy Becker pt.: "Monsieur" w Polsce wydana pod nazwą "Dom" została opublikowana w 2019 roku. Utwór wzbudził wiele kontrowersji - przede wszystkim w środowisku feministycznym. Wiele kobiet uznało, że Becker poetyzuje pracę seksualną. Autorka nie odparła zarzutów - przyznała, że poezja w powieści jest niezbędna, inaczej książka byłaby materiałem dziennikarskim. Mimo niezadowoleń krytycy pozytywnie ocenili pracę Becker, kilku okrzyknęło ją nawet książką roku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: welt.de/nowyteatr.org

Źródło zdjęcia głównego: Stone RF

Pozostałe wiadomości