Ciąża

Ginekolożka ujawnia, o co proszą ją mężczyźni po porodzie partnerki. "To wbrew etyce"

Ciąża

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TikTok, ofeminin.pl
kobieta podczas wizyty u ginekologa, ginekolożka Danielle Jones

Narodziny dziecka okupione są bólem fizycznym, z którym zmagają się świeżo upieczone matki. Kobiety potrzebują ogromnego wsparcia partnerów, by przetrwać poród oraz czas połogu. Według ginekolożki Danielle Jones nie zawsze mogą jednak na tę męską pomoc liczyć. Niektórzy panowie myślą wyłącznie o własnej przyjemności i w związku z tym wystosowują do lekarzy nietypową oraz niosącą negatywne konsekwencje zdrowotne prośbę. O czym mowa?

"Szew mężowski" po porodzie - co to jest?

Ginekolożka Danielle Jones, znana w sieci jako @mamadoctorjones, zgromadziła na TikToku liczne grono odbiorców, którym w prosty i przyjemny sposób przekazuje zdobywaną przez lata wiedzę medyczną opartą na własnej praktyce lekarskiej. Dr Jones udostępniła w mediach społecznościowych nagranie, w którym porusza kontrowersyjny temat tzw. szwu mężowskiego, czyli zbyt ciasnego zszywania naderwanego podczas porodu krocza kobiety. Celem takiego zabiegu jest zagwarantowanie partnerowi pacjentki seksualnej przyjemności podczas kolejnych zbliżeń.

Ciążowe tematy dla młodej mamy

Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Choć mogłoby się wydawać, że ten patriarchalny zwyczaj przeszedł już do lamusa, niektórzy mężczyźni nadal o nim pamiętają. Pół żartem, pół serio proszą ginekologów i położników o tę "niewielką przysługę", nie pytając o zgodę ukochaną. Danielle Jones, by uświadomić internautom kuriozum tej sytuacji, sparodiowała rozmowę świeżo upieczonych ojców z lekarzami zszywającymi krocze.

- Pewnie, jak ciasno pan sobie życzy? - zapytała z sarkazmem na tiktokowym filmiku.

Ciasne zszywanie krocza po porodzie - konsekwencje zdrowotne

Dr Danielle Jones przestrzega, że stosowanie tzw. szwu mężowskiego jest nie tylko przejawem uprzedmiotawiania kobiet, lecz także realnym zagrożeniem dla zdrowia. Medycyna zna przypadki, w których nieświadome zabiegu kobiety dopiero po kilku miesiącach od porodu dowiadywały się o zbyt ciasnym zszyciu krocza. Pacjentki nie były w stanie używać tamponów, a seks wiązał się z ogromnym bólem.

- Nikt nigdy nie powinien zmieniać rozmiaru wejścia do pochwy podczas zszywania rany poporodowej. To się nazywa etyka lekarska - tłumaczy na TikToku ginekolożka..

Z ekspertką zgodziły się oburzone postawą mężczyzn internautki. - Gdyby mój partner poprosił lekarza o "szew mężowski", nie byłby już dłużej moim partnerem - pisały w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TikTok, ofeminin.pl

Źródło zdjęcia głównego: Maria Kraynova/EyeEm, TikTok

Pozostałe wiadomości