"Czy dziecko w brzuchu czuje, kiedy kocham się z mężem?". Położna wyjaśnia

Źródło: Dzień Dobry TVN
Położna na medal
Położna na medal
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Trening w ciąży dla początkujących
Trening w ciąży dla początkujących
Kamila Kamińska o duli
Kamila Kamińska o duli
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Szaleństwo hormonów w ciąży
Szaleństwo hormonów w ciąży
Mimo że seks w ciąży nie jest zabroniony, a nawet wskazany, to wielu rodziców obawia się zbliżeń. Sądzą, że mogą zrobić maluchowi krzywdę. Czy faktycznie tak się dzieje i te obawy przyszłych rodziców są słuszne? Na to nurtujące pytanie odpowiedziała specjalistka.

Czy seks w ciąży jest bezpieczny dla dziecka?

Pregnancy Advice to blog i profil na Instagramie poświęcony rodzicielstwu i ciąży. Można tam znaleźć wiele cennych porad i informacji. Jeden z wpisów jest odpowiedzią na pytanie często nurtujące ogromną grupę przyszłych mam (i ojców): "Czy dziecko w brzuchu czuje, kiedy kocham się z mężem?".

W poście autorka bloga zamieściła nagranie, w którym położna prowadząca instagramowe konto mommy.labornurse pokazuje, co się dzieje z dzieckiem w momencie, gdy jego rodzice uprawiają seks.

Co czuje dziecko, gdy jego rodzice uprawiają seks?

Kobieta na wstępie tłumaczy, że maluch znajduje się zamkniętym worku owodniowym chronionym przez macicę. - Macica jest grubym, silnym mięśniem, który rozszerza się wraz ze wzrostem dziecka. Na dole macicy znajduje się szyjka macicy - ​​pomyśl o szyjce macicy jako o supermocnym czopie, który utrzymuje macicę zamkniętą do końca ciąży - powiedziała.

Szyjka macicy ma kilka centymetrów grubości, do tego pokryta jest grubą warstwą śluzu, która dodatkowo zabezpiecza płód. Kobieta dodała, że "wszystko to znajduje się na bardzo długim końcu pochwy" i dziecko jest całkowicie bezpieczne oraz nie czuje nic, gdy jego rodzice się kochają.

Autorka nagrania podkreśliła, że seks w ciąży - jeśli nie ma medycznych przeciwskazań - jest nie tylko bezpieczny, ale i wskazany. - Uprawiaj tyle seksu, ile chcesz - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: nd3000/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości