Newsy

Zmarł lider antyszczepionkowców. Zachorował na COVID-19, leczył się wybielaczem

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
medonet.pl
Nie żyje Adalia Rose Williams

Johann Biacsics był popularnym w Autrii przedstawicielem ruchu antyszczepionkowców. Mężczyzna zachorował na COVID-19, ale odmówił leczenia i wypisał się ze szpitala na własne żądanie. Próbował leczenia własnymi sposobami. Mężczyzna zmarł.

Zmarł Johann Biacsics - lider antyszczepionkowców w Austrii

Jak donosi niemiecki "Die Zeit" Johann Biacsics, jeden z najbardziej rozpoznawalnych członków ruchu antyszczepionkowego w Austrii, zaraził się koronawirusem jeszcze w październiku. Na początku listopada 65-letni mężczyzna trafił do szpitala w Wiedniu w poważnym stanie. Stanowczo odmówił jednak przyjęcia leczenia i opuścił szpital na własne życzenie.

Mężyczyzna przekonywał, że jego pozytywny wynik testu na COVID-19 nic nie znaczy i już dawno ma tę chorobę za sobą. Postanowił "leczyć się" dwutlenkiem chloru i chlorkiem sodu, które sam wstrzyknął sobie do organizmu. Chciał pomocy najbardziej zaufanej lekarki, ale ta nie zdążyła dojechać przed śmiercią mężczyzny. Jego bliscy próbowali go reanimować. Johann Biacsics zmarł 2 dni po "zabiegu", który sam na sobie przeprowadził.

Kwitnie handel podrobionymi certyfikatami COVID-19
Kwitnie handel podrobionymi certyfikatami COVID-19Źródło: Dzień Dobry TVN

Antyszczepionkowcy w Austrii

Wielu antyszczepionkowców uznaje dwutlenek chloru za lek, który ma skutecznie zwalczać koronawirusa. Z kolei w przemyśle papierniczym służy on do wybielania papieru.

Dwa tygodnie temu Biacsics uczestniczył w wiedeńskim proteście osób sprzeciwiającym się obostrzeniom i obowiązkowemu szczepieniu. Wielokrotnie przekonywał również, że na oddziałach intensywnej terapii leżą głównie osoby zaszczepione. Z kolei rodzina zmarłego nie wierzy, że przyczyną jego śmierci był COVID-19.

Rząd Austrii zdecydował się na wprowadzenie całkowitego lockdownu 15 listopada dla osób niezaszczepionych oraz obowiązkowych szczepień od 1 lutego 2022 r.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: medonet.pl

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Joshua Alzate/EyeEm

Pozostałe wiadomości