Newsy

Skutki wichur w Polsce. Wiele budynków ciągle bez prądu

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
tvnmeteo.pl, Onet.pl

Pogoda w Polsce powoduje wiele zniszczeń. Wichury nie tylko uszkadzają budynki, ale również pozbawiają ich mieszkańców elektryczności. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa rano we wtorek 22 lutego bez prądu było ponad 32 tysiące odbiorców.

Wichury w Polsce

Przechodzące przez Polskę wichury spowodowały duże szkody. Wiatr uszkodził sieci energetyczne i w wielu miejscach w Polsce mieszkańcy nie mieli dostępu do elektryczności. Jak czytamy w TVN Meteo, według informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa we wtorek 22.02 o godzinie 6 rano dostępu do prądu nie miały dziesiątki tysięcy osób.

Smog

Pozwał Polskę za smog i wygrał
Pozwał Polskę za smog i wygrał Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Po sobotnich wichurach bez prądu w Polsce było 1,1 miliona osób. Wciąż trwają naprawy skutków przejścia orkanu. Mimo starań niektórzy mieszkańcy muszą czekać na włączenie prądu nawet kilka dni. Najgorsza sytuacja utrzymuje się na Pomorzu Zachodnim.

Awarie prądu z powodu silnego wiatru

- Awarie energetyczne na godz. 6:00, 22 lutego dostaw prądu pozbawionych jest nadal 32,2 tys. odbiorców, na terenie 10 woj.: zachodniopom. 15 811, mazowieckiego 4 997, war-maz. 4 849, wlkp 4 121, podlaskiego 1 332, lubuskiego 529, kuj-pom. 254, łódzkiego 194. - poinformował na Twitterze Marek Kubiak, zastępca dyrektora RCB.

Niestety aura nie poprawi się przez kilka dni. Polska znajduje się jeszcze w zasięgu niżu Antonia. To właśnie on przyniósł do kraju silny wiatr wiejący z prędkością do 70 km/h. W środę 23 lutego znów będzie mocno wiało, nad morzem nawet do 80 km/h. Według prognozy IMGW pogoda uspokoi się w czwartek lub piątek. Czeka nas wtedy chwilowe rozpogodzenie.

Zobacz także:

"Zakazany owoc TVN" - zobacz spot ramówkowy TVN wiosna 2022

Co za wiosna. Co TVN7 przygotowało dla widzów w nadchodzącym sezonie?

"Opowieści małżeńskie" od marca w TVN 7. O czym jest serial?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: tvnmeteo.pl, Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Priscila Zambotto/Getty Images

Pozostałe wiadomości