Silny wiatr najbardziej dało się odczuć w województwach pomorskim i zachodniopomorskim.
Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa we wtorek rano bez prądu było ponad 32 tysiące odbiorców.
Przetaczające się od kilku dni przez Polskę wichury to nie tylko przerwy w dostawie prądu, powalone drzewa czy opóźnienia na kolei. Uszkodzenia spowodowane przez silny wiatr sprawiły, że wiele osób zostało bez ogrzewania, czy wody. Jak teraz wygląda codzienność w wielu domach?
W związku z silnymi wiatrami i niesprzyjającą pogodą w sobotę, 19 lutego odnotowano prawie 25 tysięcy interwencji. Niekorzystne warunku doprowadziły do śmierci 4 osób. Silne wiatry spowodowane były niżem Eunica.
Numery alarmowe 112 i 911 nie działają prawidłowo. "Próbują się dodzwonić nawet 1,5 godziny".
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem trzeciego i drugiego stopnia w trzystopniowej, rosnącej skali. Obowiązują także alarmy przed zawiejami lub zamieciami śnieżnymi.
Jak przyznaje Łukasz Ossowski - Sołtys Rytla, tragedia, która spotkała mieszkańców wsi bezpowrotnie wyrwała im kawał serca. Jak mieszkańcy Rytla odbudowują swój świat i skąd czerpią siłę do walki? W jaki sposób możemy im pomóc? Na miejscu, zaledwie kilka tygodni po nawałnicy, z sołtysem spotkał się z nim dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.