Wykładowca z Uniwersytetu Warszawskiego molestował studentki? Rektor powiadomił prokuraturę

Uniwersytet Warszawski
Wykładowca z Uniwersytetu Warszawskiego oskarżony o molestowanie
Źródło: Allan Baxter/Getty Images
Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, którego miał dopuścić się znany językoznawca. Mężczyzna był wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego. Sprawę nagłośniły studentki oraz doktorantki podejrzanego profesora.

Uniwersytet Warszawski. Znany profesor oskarżany o molestowanie

Rzeczniczka Uniwersytetu Warszawskiego Anna Modzelewska potwierdziła doniesienia prasy o interwencji władz uczelni w sprawie oskarżanego przez studentki pedagoga.

- Rektor UW złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw - poinformowała.

Molestowanie

Uwaga! TVN: Zarzuty dla duchownego
Uwaga! TVN: Zarzuty dla duchownego
Uwaga! TVN: Syn dyrektorki przedszkola molestował dzieci?
Uwaga! TVN: Syn dyrektorki przedszkola molestował dzieci?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?

"Gazeta Stołeczna" ustaliła, że chodzi o znanego profesora UW i byłego honorowego przewodniczącego Rady Języka Polskiego. Zanim zawiadomienie trafiło do prokuratury, przypadek badała wcześniej - na wniosek siedmiu kobiet - specjalna komisja rektorska ds. przeciwdziałania dyskryminacji. W trakcie jej prac okazało się, że pokrzywdzonych może być więcej.

Molestowanie na Uniwersytecie Warszawskim. Zeznania studentek

Pokrzywdzone kobiety zeznały przed komisją rektorską, że wspomniany wykładowca dotykał je w niewłaściwy sposób - wkładał rękę pod bluzkę, całował w usta, nachodził oraz wysyłał SMS-y. Jedna z poszkodowanych ujawniła, że profesor onanizował się w jej obecności.

Jak przekazała wcześniej "Gazecie Stołecznej" rzeczniczka UW, profesor nie prowadzi już zajęć na uczelni. W 2014 roku wykładowca przeszedł na emeryturę, ale zatrudniono go na uniwersytecie na wniosek dziekana Wydziału Polonistyki. Umowa z profesorem została rozwiązana w grudniu ubiegłego roku.

Więcej newsów znajdziesz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Allan Baxter/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości