profesor

  profesor

  Profesor Yuval Noah Harari to izraelski historyk i autor bestsellerów przybliżających drogę człowieka od mieszkania w jaskiniach do dominacji świata. Jego opinia na temat dalszych losów ludzkości jest istotna dla przywódców z całego globu.

  Rektor powiadomił prokuraturę.

  W Krakowie przeprowadzono pierwsze na świecie badania pilotażowe dotyczące alergii na smog. Wnioski nie pozostawiają złudzeń – zanieczyszczenie powietrza może wywołać u osoby zdrowej reakcję alergiczną. Jak to możliwe? Jak to zdiagnozować i jak z tym walczyć? Na pytania odpowiedziała prof. Ewa Czarnobilska.

  Trufle uważane są za najdroższe grzyby świata. Na polskich ziemiach wyszukuje ich m.in. psiak Barney, rasy lagotto romagnolo. Jak mu się to udaje? Jakie gatunki grzybów rosną w Polsce? Na te pytania odpowiedziała prof. Dorota Hilszczańska z Instytutu Badawczego Leśnictwa i właścicielka czworonoga.

  "Kobieta w dalszym ciągu musi więcej walczyć"

  Małgorzata Kożuchowska podzieliła się w mediach społecznościowych ważnym zdjęciem. Aktorka zdradziła, że po latach spotkała się na jednym z planów ze swoją profesorką z PWST – panią Aleksandrą Górską. "Takie to życie robi niespodzianki" – dodała.

  Profesor Łukasz Krakowczyk nazywany jest chirurgiem "cudotwórcą". Ratuje kończyny dzieciom i dorosłym w bardzo krytycznych sytuacjach. Daje im szansę na powrót do sprawności. Lekarz został laureatem czerwcowej Pozytywki Dzień Dobry TVN.

  Ula prowadziła aktywny tryb życia u boku kochającego chłopaka, Sebastiana. Gdy w kwietniu tego roku dowiedziała się, że spodziewa się dziecka, oboje się bardzo ucieszyli. Los jednak skomplikował ich życie. Okazało się, że przyszła mama ma nowotwór. Postanowiła urodzić córkę. Teraz walczy o powrót do sprawności po skomplikowanej operacji.

  Prosfor Marcin Król zmarł w środę wieczorem w wieku 76 lat. Informację tę przekazała "Gazecie Wyborczej" córka filozofa. Przyczyną zgonu nie był koronawirus.

  Każdego dnia w mediach pojawiają się kolejne informacje dotyczące koronawirusa. Od najbliższych również słyszymy ciągłe rady. Które z wiadomości są prawdziwe? W rozmowie z Dorotą Wellman na najważniejsze pytania odpowiedział rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Zbigniew Gaciong.

  W wieku 93 lat odeszła ceniona profesor nauk humanistycznych, historyczka literatury i autorka książek Maria Janion. Informację o śmierci przekazał Tygodnik Powszechny oraz portal OKO.press.

  Profesor Zbigniew Pełczyński wykształcił ponad 90 polityków z 35 krajów. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych wykładowców Oxfordu. Skąd wiedział, że Bill Clinton nie będzie profesorem? Jakim uczniem był Radosław Sikorski? "Spod jego ręki wychodzą liderzy nie przywódcy" - powiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Senkarze jeden z jego studentów.

  W Poznaniu student zaatakował tasakiem profesora Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa społecznego dr Konrada Maja, który powiedział, skąd się bierze agresja wśród uczniów i studentów oraz jak rozładować napięcie psychiczne.

  Dorota Wellman spotkała się z prof. Kazimierzem Kuczmanem, który mieszka na Wawelu. Czy płaci czynsz i czy ktoś jeszcze zamieszkuje Zamek Królewski w Krakowie?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska, cyzelując i dobierając każde słowo, była w gościnie u samego prof. Jerzego Bralczyka, którego język giętki mówi wszystko to, co pomyśli głowa :).