Nie żyje Elżbieta Starosławska. Słynna lekarka odeszła w wieku 71 lat

Źródło: Dzień Dobry TVN
Śmierć Tomasza Komendy – cios dla sprawiedliwości
Śmierć Tomasza Komendy – cios dla sprawiedliwości
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Informację o śmierci Elżbiety Starosławskiej przekazała Parafia Świętego Brata Alberta w Lublinie, z którą lekarka była zaprzyjaźniona. Słynna profesor pełniła funkcję dyrektorki Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Nie żyje Elżbieta Starosławska

4 marca 2024 roku w godzinach wieczornych zmarła prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska - lekarka i dyrektorka Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie (COZL). Smutna wiadomość o śmierci słynnej profesor pojawiła się na profilu oo. Bernardynów, którzy prowadzą Parafię Świętego Brata Alberta w Lublinie.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni Bogu za dar jej życia i prosimy, by Bóg, który jest dobry, przyjął ją do chwały nieba - napisali duchowni.

Informację o odejściu 71-letniej lekarki potwierdził w rozmowie z WP.pl rzecznik marszałka województwa lubelskiego.

Elżbieta Starosławska - co o niej wiemy?

Elżbieta Starosławska to polska profesor nauk medycznych i specjalistka w zakresie onkologii. Przez lata była związana z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. W 2006 roku objęła w tej placówce stanowisko dyrektorki, jednak po dekadzie została zwolniona dyscyplinarnie. W wyniku ugody sądowej powróciła na fotel szefowej i pełniła powierzoną jej funkcję od 2019 roku aż do śmierci.

Elżbieta Starosławska wchodziła w skład Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia i była także konsultantką wojewódzką w dziedzinie onkologii klinicznej.

Zobacz też:

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: medonet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Michał Wargin/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości