Dziecko studentki zaczęło płakać podczas zajęć. Zachowanie profesora zadziwiło uczestników wykładu

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co zrobić, gdy dziecko rzuca studia? - napisy
Co zrobić, gdy dziecko rzuca studia? - napisy
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Bawimy się we… wspomaganie rozwoju ruchowego malucha
Bawimy się we… wspomaganie rozwoju ruchowego malucha
Wpływ tańca na rozwój dziecka
Wpływ tańca na rozwój dziecka
Jak krzyk wpływa na rozwój dziecka?
Jak krzyk wpływa na rozwój dziecka?
Zabawa lalkami – jaki ma wpływ na rozwój dziecka?
Zabawa lalkami – jaki ma wpływ na rozwój dziecka?
Połączenie macierzyństwa z edukacją nie jest prostym zadaniem, jednak możliwym. Pewna młoda mama kontynuowała studia po narodzinach dziecka, a na zajęcia przychodziła z maluchem. Gdy podczas jednego z wykładów dziecko zaczęło płakać, interweniował prowadzący. Jego zachowanie zadziwiło studentów.

Poszła z dzieckiem na wykład. Wykładowca interweniował

Wiele kobiet decyduje się na macierzyństwo w młodym wieku. Panie nie chcą jednak rezygnować z edukacji, pragną mieć wykształcenie i możliwość rozwoju w wybranym przez siebie zawodzie. Z tego powodu układają plan dnia tak, aby móc uczestniczyć w wykładach, a także poświęcać czas rodzinie. Gdy jednak żłobek, niania lub dziadkowie zawodzą, sprawy trzeba wziąć w swoje ręce. Tak też zrobiła jedna ze studentek na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Na wykład do prof. Sydneya Engelberga w ramach kursu podyplomowego przyszła z dzieckiem, licząc na to, że nie będzie sprawiać kłopotu.

Wszystko zmieniło się w chwili, gdy malec zaczął głośno płakać. Gdy po wielu próbach uspokojenia potomka, nie udało się go uciszyć, speszona mama postanowiła opuścić salę. Wówczas interweniował profesor. Tuż przy drzwiach zatrzymał studentkę, złapał malucha i kontynuował wykład z dzieckiem na rękach. Ku zaskoczeniu kobiety, dziecko ucichło.

Zachowanie profesora rozczuliło internautów

Zdjęcia profesora trzymającego dziecko w ramionach obiegły sieć, a internauci nie kryją wzruszenia. Jak przyznali, pan Engelberg znany jest z niesamowitej empatii i ludzkiego podejścia do drugiego człowieka. Pozwala studentkom przychodzić na wykłady z dziećmi. W ten sposób mężczyzna daje szanse ambitnym matkom, aby tak jak bezdzietni rówieśnicy, mogły się rozwijać. Choć sytuacja miała miejsce kilka lat temu, do dziś uznawana jest za wzorzec.

- "Miło, że profesor to zrobił, ale czy nie byłoby bardziej przydatne posiadanie odpowiedniej organizowanej przez uczelnie opieki nad dziećmi na uniwersytetach, aby rodzice nie musieli się martwić o malucha podczas nauki?", "Czasami prawdziwa edukacja, której potrzebujemy, nie polega na wykładzie, ale na przykładzie".

Co na to sam profesor? W wypowiedzi dla CTV News Channel wyznał: "To było coś spontanicznego… Zdałem sobie sprawę, że będzie musiała opuścić salę, w wyniku czego przegapi materiał, który chciała poznać".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: cnn.com

Źródło zdjęcia głównego: skynesher/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości