wykładowca

    wykładowca

    Ma 69 lat, pracuje w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i jest maratończykiem, który przebiegł prawie 20 tys. kilometrów. W tym czasie zużył kilkadziesiąt par butów. Prof. Jan Chmura swoją sportową karierę rozpoczął zaledwie kilka lat temu, ale jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Poznajcie człowieka, która nie wyobraża sobie życia bez biegania. Jakie ma rady dla tych, którzy myślą o bieganiu?

    Mikołaj Rey spotkał się z mieszkającym w Polsce sudańskim poetą Nagmeldinem Karamallą. Przyjechał on do Polski na studia w 1988 roku i już został. Nagmeldin Karamalla-Gaiballa jest analitykiem politycznym, pracującym jako wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, ale pisze i publikuje też wiersze. Zobaczcie, jak wspomina swoje początki w Polsce i, jaką sudańską potrawę przygotował dla Mikołaja Reya.

    Kilka dni temu grupa studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uratowało życie swojemu wykładowcy. Kiedy zorientowali się, że z profesorem dzieje się coś nie tak? W jaki sposób udzielili mu pierwszej pomocy? Jak obecnie czuje się wykładowca? Z Kamilem Prokopem i Maciejem Brońskim rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.