uniwersytet warszawski

  uniwersytet warszawski

  Wielu tegorocznych maturzystów poznało już wyniki rekrutacji na studia 2021/2022. Zaliczają się do nich m.in. kandydaci ubiegający się o miejsca na kierunkach proponowanych przez Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Wrocławski, a także Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Na jakie kierunki studiów było najwięcej chętnych?

  Anita Werner to ulubienica widzów Faktów TVN. Ciepłych słów nie szczędzą jej również studenci, których uczy. Są też tacy, którzy pod ostatnim instagramowym postem dziennikarki deklarują, że dla niej gotowi są wrócić na uczelnię. Uniwersytet Warszawski powinien szykować się na oblężenie?

  Wraz z 1 września uczniowie wrócili do szkół. Teraz na informację o trybie nauczania z niecierpliwością czekają wszyscy studenci. 7 września plan roku akademickiego 2020/2021 przedstawił rektor Uniwersytetu Warszawskiego. W semestrze zimowym zajęcia będą odbywać się zdalnie.

  Gdzie warto studiować? Maturzyści stoją właśnie przed trudnym wyborem. Wielu z nich zastanawia się, która uczelnia będzie dla nich najlepsza. W podjęciu tej decyzji pomóc im może opublikowany właśnie ranking „Perspektywy 2020”. Która szkoła wyższa wygrała tegoroczne zestawienie?

  Uniwersytet Warszawski obchodzi dwusetną rocznicę powstania. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy absolwentów uczelni: Ryszarda Kalisza, Grzegorza Kajdanowicza i Zygmunta Chajzera. Jak wspominają swoje studenckie czasy? Co studiowali? Co szczególnie utkwiło im w pamięci? Czy zawarte na studiach przyjaźnie przetrwały te wszystkie lata?

  Futra, kreacje robione na zamówienie i takie, w których wystąpiła tylko raz lub w ogóle ich jeszcze nie nosiła, oryginalne buty i kapelusze... Co jeszcze znajdziemy w szafie Iwony Węgrowskiej? Jaki styl lubi wokalistka? Dziennikarka Dzień Kinga Burzyńska odwiedziła Iwonę Węgrowską w jej nowym mieszkaniu. Czy to prawda, że w życiu Węgrowskiej pojawiała się nowa miłość?

  Propsować, niehalo, dopalacz, komin, leming, melanż, misja, nerka, słoik, suszarka, transfer. Nie ogarniacie? Okiełznaniem nowomowy zajęła się grupa naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego. O neologizmy i ich przyczynę przymusu ich tworzenia zapytaliśmy profesora Mirosława Bańko. Nie ma takiej opcji, żeby ktoś nie ogarnął o co kaman!