Newsy

Żołnierze uratowali staruszkę przed rosyjskim ostrzałem. "Biegnij, babciu, biegnij!"

Newsy

Ostrzał w okolicach Donbasu

Ministerstwo Obrony Ukrainy opublikowało nagranie, na którym widać starszą kobietę uciekającą przed rosyjskimi rakietami. Halina, bo o niej mowa, uciekła z miejsca zdarzenia dzięki pomocnym żołnierzom. - Biegnij, babciu, biegnij! - wołali.

Okolice Donbasu pod rosyjskim ostrzałem

24 lutego rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Choć Władimir Putin miał nadzieję na przejęcie władzy nad krajem w ciągu dziesięciu dni, minęło już o 270 więcej. Jak podało TVN24, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Wadym Skibicki poinformował niedawno, że rosyjskie wojska wykorzystują już w Ukrainie pociski rakietowe z 30-procentowej rezerwy strategicznej, która powinna pozostawać na wyposażeniu sił zbrojnych.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Rosyjski ostrzał Ukrainy trwa, a jednym z najniebezpieczniejszych miejsc jest teraz Donbas. Rakiety Putina spadają m.in. na budynki mieszkalne. Nie każdemu udaje się uciec bądź schować, by uniknąć śmierci.

Ukraina. Staruszka uratowana przed ostrzałem

Ministerstwo Obrony Ukrainy opublikowało na Twitterze wideo, które dobitnie pokazuje, jak wygląda rzeczywistość w Donbasie. Podczas rosyjskiego ostrzału cudem udało się uratować starszą kobietę. Z pomocą mężczyzn wsiadła do samochodu i uciekła z miejsca zdarzenia. Wcześniej opadała z sił, przewracała się i nie miała sił, by dalej biec.

- Biegnij babciu, biegnij! - wołali do niej. - "Wciskaj gaz!" - można usłyszeć chwilę później. Sytuacja zrobiła się wyjątkowo groźna, bo dookoła pojazdu zaczęły padać pociski.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Źródło zdjęcia głównego: x-news/TVN24

Pozostałe wiadomości